Wpis z mikrobloga

#podatki #ksiegowosc
jest tu ktoś ogarniający rozliczanie się ze sprzedaży na allegro jako osoba prywatna? sprzedaję w formacie dropshipping, towar typu pendrivy, karty sd, jakieś kabelki, małe agd itp. w lipcu zarobiłem ponizej 100zl, zamowienia na laczną kwotę ~500zl. czytam po necie czy muszę się z tego jakoś rozliczać, na jednej stronie info, że podatek dochodowy musze placic, na drugiej ze nie musze, tutaj znowu, że w przypadku elektroniki muszę placic vat, jeden link dalej znowu, że na ten vat to mogę się totalnie wypiąć. co robic? xd
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Corsini: dobra ale jak nie masz o tym pojęcia to po co piszesz? prowadzenie dropshippingu nie wymaga zakładania firmy od samego początku.
@RobiS: dobra ale skoro taki jesteś zorientowany to po co pytasz? Nie napisałem o zakładaniu firmy, a jedynie o rozliczaniu jako działalność (np nierejestrowana).
@RobiS z tego co ja się zorientowałem to po prostu jak będziesz rozliczał swój pit roczny, to w rubryce "działalność nierejestrowana" wpisujesz przychody i koszty roczne z tej swojej sprzedaży, musisz też prowadzić rejestr co kiedy za ile

Niestety nie udało mi się dowiedzieć jak jest z potwierdzeniami poniesionych kosztów czy trzeba mieć jakieś dokumenty na to

Więcej szukaj pod hasłem działalność nierejestrowana