Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki z tagu #programista15k

Pisze do was ponieważ staram się uczyć #programowanie w języku #python i ogólnie bardzo dużo łapie z poradników na YT. Aktualnie pracuje w branży IT jako tester niestety manualny i mam możliwość iść dalej w tym kierunku nawet w obecnej firmie jednak chciałbym zdobyć nieco wyższy level w programowaniu. Nauka jest dla mnie nieco monotonna i chciałbym sobie ją usprawnić pracując nad jakimś projektem w którym mógłbym coś tworzyć i szukać rozwiązań podczas pisania kodu. Nudzą mnie YT zadania typu kalkulator i inne proste tematy. Lubię widzieć efekty swojej pracy i chyba najlepiej było by mi to połączyć z czymś działającym fizycznie bo znam się również troszkę na #elektryka / #elektronika. Widziałem na YT pisanie programów i obsługiwanie nim #arduino jednak zastanawiam się czy to dobry pomysł na naukę czy lepiej kontynuować tutorial lub książki?

Jaka byłą wasza droga? nad czym pracowaliście podczas nauki? co dało wam najlepszy efekt?
Pobierz
źródło: comment_1659716407rF2dK5K7AKPVc60ghbhyrn.jpg
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BrainG: jeśli chodzi o elektronikę w pythonie to np. Raspberry Pi Pico. Tanie, proste i można programować w mikropythonie (podobny do zwykłego pythona) ʕʔ
@BrainG: Zależy co chcesz robić później.
Ale na ile się bawiłem arduino to Ci to raczej wiele nie pomoże. W sensie kod pisany tutaj z reguły będzie krótki i nie będzie dotykał zagadnień w których jest najwięcej pracy później.