Wpis z mikrobloga

Z czysto biznesowego punktu widzenia to premiera GTA VI (według prognoz za mniej więcej dwa lata) jest strzałem w stopę.
Po pierwsze i najważniejsze będzie to równoznaczne z zabiciem GTA Online, które jest samoistną żyłą złota. Oczywistym jest, że gracze przerzucą się na nowe GTA i jego moduł online.
Aktualnie dzieciaczki i niepełnosprawni umysłowo dorośli, pompują tam niebotyczne pieniądze,
a to wszystko przy małym nakładzie finansowym ze strony R* (nie licząc większych updatów jak ostatnie The Contracts).
Tak na prawdę nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji, jak tylko opóźnianie premiery nowej części GTA, aż do momentu gdy dojna krowa przestanie dawać wystarczającą ilość mleka.


#gta #gry #gta6 #gtavi #przemyslenia
Menszykovsky - Z czysto biznesowego punktu widzenia to premiera GTA VI (według progno...

źródło: comment_1659700530RtDGuO20MH2PkNRannSkfm.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
Z czysto biznesowego punktu widzenia to premiera GTA VI (według prognoz za mniej więcej dwa lata) jest strzałem w stopę.


@Menszykovsky: dlaczego tak uważasz? Gdyby patrzeć z punktu widzenia biznesowego, mogliby nie zaczynać realizować tego projektu - szkoda na to pieniędzy

Po pierwsze i najważniejsze będzie to równoznaczne z zabiciem GTA Online


GTA Online będzie dostępne po premierze następnej części GTA, ale jak to rozgryzą, żeby ułatwić starym graczom rozrywkę w
  • Odpowiedz
@Menszykovsky: R* dobrze wie, że nie może zabić GTA online, co innego zrobić kolejną grę bez trybu sieciowego i dojenie tego co jest.
Ewentualnie zrobić tryb wieloosobowy powiedzmy po dwóch latach od premiery VI jako oddzielna gra w cenie pełnej i koszenie hajsu dwa razy plus nowy tryb online.
  • Odpowiedz
@Menszykovsky: Jak GTA V to jest żyła, to GTA VI będzie całą kopalnią złota.

Cała gra będzie robiona pod multi z jak najbardziej agresywną monetyzacją. Oni tam pewnie nawalą tyle syfu, że nawet takie diablo immortal się zesra jeśli chodzi o item shopy czy co to tam jest XD

Dorzucą byle jaką fabułę, żeby singleplayerowiec nie płakał że nic nie robią, a potem cyk 15 lat dojenia ludzi na 3 kolejnych
  • Odpowiedz
@Menszykovsky: gdy trafi do sprzedaży GTA 6, to zapewne nie na PC, a zatem gracze PC nadal będą grać w GTA 5 Online.
Kolejna sprawa to wymagania.
Nawet jak GTA 6 trafi na PC, to wiele osób będzie mogło pomarzyć w granie.

Co do informacji o tym że będzie kobieca grywalna postać, jestem za.
Daje to ogrom nowych funkcji, misji których nie było w poprzednich częściach.
Zapewne powstaną mody zmieniające wygląd
  • Odpowiedz
mogliby nie zaczynać realizować tego projektu - szkoda na to pieniędzy


@Pan_Oski: właśnie o tym napisałem. Niepotrzebnie zabrali się za GTA 6, gdy Online nadal jest rentowne. Lepiej było odkopać inne IP jak Bully czy Midnight Club.
  • Odpowiedz
@Menszykovsky: ale widać że chcą i to robią. Online będzie rentowne, nawet po wydaniu kolejnej części GTA. Obstawiam w 90%, że wszystkie postępy z poprzedniej wersji Online będą przeniesione do następnej wersji, aby zachęcić graczy do zakupu kolejnej odsłony GTA. Więc, kura która znosiła złote jajka, nadal to będzie robić. A co do innych produktów, Bully był w planach ale porzucili, zaś Midnight Club poszedł w niepamięć twórców
  • Odpowiedz
@Menszykovsky: Osobiście z punktu widzenia marketingowego śmiem twierdzić, że jest właśnie wręcz przeciwnie ponieważ bardzo wiele osób jest już po prostu znudzonych takową grą i głodnych czegoś nowego multum ludzi ma już tę grę nawet w kilku egzemplarzach na różne platformy więc chociażby przez to nie sprzedaje się ona już aż tak dobrze co jest normalne zwłaszcza po prawie 10 latach od jej wydania. Zaś w momencie kiedy wyjdzie nowa część
Cztero0404 - @Menszykovsky: Osobiście z punktu widzenia marketingowego śmiem twierdzi...

źródło: comment_1659964653pyJZHYElUwrJpW2eRGKf0X.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Eskim0s: Właśnie! To jest bardzo ważne podstawowe pytanie które bardzo mało osób zadaje. Jak mocny komputer będzie potrzebny do tego żeby grać w gta6 na zadowalającym poziomie kiedy takowe już wyjdzie? Bo przynajmniej ja doskonale pamiętam jakie dzikie akcje się działy kiedy wychodziło gta4 i gta5 gdzie bardzo wiele osób poza kupnem gry kupowało też specjalnie nowe komputery żeby móc w takową pograć. Myślę, że online do piątki będzie działał tak
Cztero0404 - @Eskim0s: Właśnie! To jest bardzo ważne podstawowe pytanie które bardzo ...

źródło: comment_1659965739hUka1a3yLOC9gHs08Rowcn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz