Wpis z mikrobloga

5 lat doświadczenia w Angular, idziesz na rozmowę na programistę Angular i ci każą napisać listę dwubiegunową albo sortowanie przez ruchanie. Jaaa pieehdoooole kuuuhwa poolaaaaki robaaaaki, w Polsce jak w lesie kuhwa, nie, w Polsce jak w chlewie obsranym gównem kuhwa. Przyjdziesz na rozmowę z dokumentacją Angulara wyuczoną na blachę, to taki Steve czy Hans popatrzy, odpyta o lazy loading, interceptory, dyrektywy, a polak to zaraz spojrzy spode łba, oczy wytrzeszczy i powie „cooo kuuhwa się tak patrzysz na mnie, coo. Jestem kimś, wiem co to hoisting i jak działa Object.freeze.”

#programowanie #javascript #angular #heheszki
  • 6
@Redicle: Zapytali Cię o rzeczy które wskazują czy jesteś JavaScript developerem czy wykułeś tylko framework, bez zrozumienia jak to działą pod spodem. Przecież jak zaraz Angual umrze lub zostanie wyparty czymś nowszym to Twoja wiedza będzie do wyrzucenia. Nie mówiąc już o tym że nie będziesz potrafił zdebugować części błedów nie wiedząc jak to działa pod spodem.
@Redicle: Każda potwora znajdzie amatora, osobiście bardziej wolę praktyczne rozmowy niż egzamin z dokumentacji. I o ile listę jakąś listę może można machnąć na rozmowie bo to pozwala pokazać sposób myślenia, to zadanie implementacji jakiegoś algorytmu o jakim ostatnio słyszało się na marginesie wykładu z algorytmiki dekadę lub dwie temu w sumie niewiele różni się od klepania jakiś formułek.

No cóż, rozmowa kwalifikacyjna działa w obie strony, i czasem to firma