Wpis z mikrobloga

Hej. Mam triban 500 z 2015 roku, wtedy dawali opony 700x23C. Z wpisów na mirko widze że niektórzy mają w tym rowerze oryginalnie 700x25c- może potem dawali szersze?
Pytanie czy mogę wrzucić do swojego koła i opony np 700x28C? A jeśli nie 28 to chociaz 25? tylko czy odczuję jakąkolwiek różnicę między 23 a 25mm ?
#gravel #triban #wykoptribanclub
  • 19
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sqbi_: już pomiędzy 23 a 25 różnica jest ogromna. Ale taka naprawdę ogromna. Na 28 nie jeżdżę, przynajmniej na razie, ale wraz z kolejną wymianą na pewno w nie pójdę.

Mam takiego tribana w garażu w wersji dla karłów (z kołami 26 cali xD). Jeśli nikt ci nie odpowie, to jutro mogę zmierzyć miejsce na oponę i dać ci znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Norskee @KierownikW10 Zakładając że koła wejdą jakby w ramę, to co z hamulcami? Te szczęki da się rozszeżyć to taki rozmiarów czy muszę nowe kupić?
Ogólnie to temat na przyszły rok ale muszę wszystko przemyśleć. W tym sezonie tylko trekking ze względu na wagę;) Ale chętnie bym wrócił do tribana bo fajnie się na nim jeżdziło.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sqbi_: hamulce Sory na pewno łykną 28 mm, tylko zakładanie i ściąganie przy flaku, pompowanie opony dopiero gdy koło jest na rowerze. Nie wiem czy widelec da radę zmieścić 28 mm, ale tutaj jest masa Mirków, którzy jeździli albo jeżdżą na starszych Tribanach.
@sqbi_: 28 nie wejdzie, daj fote roweru dla pewnosci, ja mam tego tribana i przod ociera, musialem dać dystans 2mm w widelcu ale po mokrym ociera piasek przy 28mm oponach.chodzi o tribana na sorze?
@mmichal: czy dobrze rozumiem że obręcz i dętka zostaje ta sama? w necie znalazłem tabelę która pokazuje że zakres opon do obręczy jest bardzo szeroki.
jedynie muszę założyć koła bez powietrza bo nie przejdą inaczej.