Wpis z mikrobloga

No dobra, czas na moje #mirkowyzwanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zestaw trafiłam o taki:
1. Udaj się na zorganizowany spływ i rozpocznij swoją przygodę z kajakarstwem.
2. Zacznij ćwiczyć i prowadzić zdrowy tryb życia.
3. Trwa sezon na pomidory, przygotuj potrawę lub przetwory z ich wykorzystaniem.

Muszę przyznać, że trochę zbił mnie z tropu. Co do 1 nie wybieram się nigdzie na urlop, a mieszkam w Łodzi i jak wiadomo w Łodzi nie ma łodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i dopiero walczę z nauką pływania xd 2 już wprowadziłam w życie jakiś czas temu, a nie chciałam oszukiwać, więc... została mi potrawa z pomidorów, których w 90% nienawidzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stwierdziłam, że nie będę was męczyć spaghetti ani niczym oklepanym więc przedstawiam wam CIASTO KAKAOWE Z POMIDORÓW!
Ciasto przygotowałam mniej więcej wg przepisu z tej strony: https://parafrazy.pl/ciasto-pomidorowe-z-kakao/
Użyłam oleju kokosowego nierafinowanego z nadzieją, że trochę mocniej ciasto przejdzie kokosem oraz z racji, że na rynku cukru dalej beznadziejna sytuacja #pdk użyłam miksu cukru pudru, erytrytolu oraz cukru kokosowego. Na polewę wrzuciłam migdały, orzechy włoskie i wiórki kokosowe. Zdjęcia z procesu będą w komentarzach ()
Generalnie ciasto wyszło ok chociaż mam wrażenie, że smakuje jakby do piernika dosypać przyprawy do pomidorowych bake rollsów XD
#gotujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1659639840Uj289acl8kt1ylYsT7CGFj.jpg
  • 12