Wpis z mikrobloga

@Zulf: no dokładnie, a raczej jak duża różnica mocy jest potrzebna, aż 280hp do 100hp, jakby mnie ktoś zapytał to bym podał max 190 do 100

Mimo że 0-100 na papierze ładnie zawsze wygląda w suvach 4x4, to na trasie wygląda to zupełnie inaczej
@dzem_z_rzodkiewki: no wygląda jakby było coś spartolone? oglądam jakieś nagranie poprzedniej generacji i rakieta

nie przejmuj się negatywnymi komentarzami, wszak duża moc potrzebna do bezpiecznego wyprzedzania, duże auto to bezpieczeństwo na drodze, dużo osób można zapakować do takiego SUVa, chyba nawet 7 wchodzi, no to jak się zapakuje te 5 osób i bagaże to to chyba nawet będzie miało problem aby TIRa wyprzedzić ¯\_(ツ)_/¯
@dzem_z_rzodkiewki: Dziwny jest ten taureg. Tak czy siak porównujesz auto które jest dużo cięższe. Nie wchodząc w suvy mówimy tutaj o bmw serii 5 (bo taurego to takie premium od VW, ma osobną kategorię cenową i wykończenia). To jest jakieś 1900kg minimum. Suvy będzie jeszcze cięższy.

Jeździłem ostatnio bmw x3 20i czyli benzyna 184 konie. Zrobiłem traskę wawa kraków i wyszło mi 8 litrów średniego spalania. Za taką pakowność i wygodnę
@cwlmod: myślę że seria 3 by tam poniżej 6 wzięła bo tam jest spory kawał zwykłej krajówki, albo inaczej, z 2L różnicy przy <140km/h powinno być, później to suvy mają wir w baku. Ja bym wybrał 3 w kombi na trasy, wysokie zawieszenie na krajówkach/ekspresówkach nie daje za dużo
@Rustyyyy: od jazdy po mieście mam rower/hulajke/mpk/nogi, auto jest na cykl mieszany i trasy. Często się zdarza wyprzedzanie od 90km/h np
myślę że seria 3 by tam poniżej 6 wzięła bo tam jest spory kawał zwykłej krajówki, albo inaczej, z 2L różnicy przy <140km/h powinno być, później to suvy mają wir w baku. Ja bym wybrał 3 w kombi na trasy, wysokie zawieszenie na krajówkach/ekspresówkach nie daje za dużo


@dzem_z_rzodkiewki: Aż tak różowo to nie jest. Sprawdzałem raporty spalania na autocentrum. Do 140km/h różnica musi być tak mała że nawet szkoda czasu
@r5678: Fakt, ale takie większe zakupy gdzie nie podskakuje po piwko rowerem, to jest około 3km przebiegu raz na tydzień co daje rocznie 160km przebiegu, 1% rocznego przebiegu, nie ma co o tym wspominać.
Nie mówie że auto zbędne ale mimo że nie jestem handlowcem to przeważająca większość przebiegu i tak wychodzi trasa mimo że ludzie próbują wmówić mi że teraz to sie tylko po miescie jezdzi
@cwlmod: lol masz
@dzem_z_rzodkiewki: O fajny kanał. Obczaję parę autek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja myślałem, że te suvy to palą tyle co mój hot hatch, ale wcale tak nie jest. Jechałem też x5 i tam diesel 218 koni zrobił mi 10l, więc ta kryka nie jest już tak oszczędna.

Lubie sportowe auta i po jazdach weekendowych tymi suvami doszedłem do wniosku, że o ile ktoś nie jeździ naprawdę dynamicznie