Wpis z mikrobloga

@krzysiek944 Miło że mnie nie znasz i tak piszesz, wysyłałem CV do innych miejsc pracy, na stażu już kiedyś byłem i bardzo źle to wspominam plus dostałem propozycje na stanowiskach na jakich sie kompletnie nie znam imnie nie interesuje
@Piskariota Chcę ale nie na tym stażu i szukam po prostu pytania czy ktoś miał podobną sytuacje i czy np. ten pracodawca nie zrobi problemu jeśli powiem że nie jestem zainteresowany i na karcie napisze coś za co mnie nie wyrejestrują
@Sousiken: Powiedz mu wprost że CHCESZ pracować na pełny etat za minimalną stawkę! Zapytaj się czy ma dla Ciebie taką prace jeśli powie że nie to poproś go aby zaznaczył że Cie nie bierze i akcętuj to że chcesz pracować! Nie wiem czy zaznaczałeś staż podczas rejestracji i jak on wpływał na samo uzyskanie ubezpieczenia... Jeśli chcesz pracować to znajdziesz tą prace. Jesli boisz się ludzi i wysiłku fizycznego to na
@Piskariota Niecały miesiąc jestem na neecie i dopiero w ten poniedziałek zacząłem wysyłać CV, niestety Urząd Pracy dał mi propozycje stażu(jak sie rejestrowalem to nie bylo pytania czy ejstem zainteresowany stazami), pani w UP sie zapytala czy jestem zainteresowany ale rozumiem ze jakbym powiedzial że nie to pewnie by mnie wyrejestrowali a potrzebuje ubezpieczenia poniewaz chodze do pulmonologa, najgorsze jest to ze kiedy sam zaczalem szukac pracy ktora w jakikolwiek sposob pomoglaby
@Piskariota Szkoda tylko że jak serio potrzebowałem kiedyś pracy i byłem dłuższy czas na bezrobociu to mi nic nie znajdowali a teraz kiedy już pracowałem imam jakieś oszczędności i czas na znalezienie czegos co ja bym chcial to mi wrzucaja staz... Mam nadzieje ze ten pracodawca zrozumie ze mnie nie interesuje praca w branzy co on sie zajmuje i za place ze stazu i napisze cos normalnego ze mnie nie wyrejestruja
@kamiloslav A byłeś skierowany przez UP? Na internecie jest że może grozić zwrotem kosztow. Ja jak bylem na stazu 3 lata temu to tez chcialem zrezygnowac to mi ówczesny pracodawca sam mówił że za to są takie konsekwencje
@Sousiken: Założeniem programów stażowych jest aktywizacja i pomoc osobom bezrobotnym w wejściu na rynek pracy. Jeśli nastąpi sytuacja, że osoba zgłosi się do takiego programu i w oczekiwaniu na jego rozpoczęcie podejmie zatrudnienie lub założy własną działalność, to jak najbardziej może się z niego wycofać. Przesłanką do takiego przerwania może być także podjęcie nauki w trybie dziennym. Nieprzyjemną sytuacją jest ta, gdy przerwanie stażu nastąpi z winy pracownika (na przykład poprzez