Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od ponad roku mam obniżony nastrój, zupełny brak motywacji i chęci do pracy, drobne przyjemności przestały mnie cieszyć. Teraz nie pracuję i mam wrażenie, że nikt nie przyjmie mnie do pracy bo jestem za głupi. Nie mam dużych problemów ze snem, tylko apetyt mniejszy niż wcześniej. Zastanawiam się nad zgłoszeniem się do profesjonalisty bo mój nastrój się pogarsza i podejrzewam,że mogę mieć depresję. Jakie są kroki,które powinienem podjąć?Najpierw psycholog a potem psychiatra? Czy leki rzeczywiście pomagają? Jaki nurt psychoterapeutyczny będzie najlepszy ? I najważniejsze pytanie, czy to rzeczywiście może być depresja? A może mi się wydaje? #depresja #psychologia #psychiatria

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62eaa863902e4bb3fe8699f7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4
Zdecydowanie potrzebujesz pomocy i wszytsko wskazuje tutaj na depresję. Obniżony nastrój przez tak długi czas na pewno nie jest normalny. Zgłoś się najpierw do psychiatry nie psychologa, dostaniesz dropsy które w ciągu kilku tygodni zaczną działać. Psycholog do rozważenia ale najpierw psychiatra.
@AnonimoweMirkoWyznania: psychiatra + psychoterapeuta (nie zwykły psycholog). generalnie tak, twój opis sytuacji może wskazywać na zaburzenia depresyjne, więc naprawdę warto, żebyś poszukał pomocy i super, że o tym myślisz :) w kwestii nurtu terapeutycznego niestety nie pomogę, ale na twoim miejscu spróbowałabym któregoś z najpopularniejszych (poznawczo-behawioralny lub psychodynamiczny)