Wpis z mikrobloga

Odwiedziłem to miejsce w maju, gdy roślinność jeszcze dobrze nie zakwitła. Dzięki temu mogłem je sfotografować w całej okazałości. Latem wszystko jest tu porośnięte bujną roślinnością, Mosty kolejowe w Botkunach zdecydowanie bardziej przykuły moją uwagę, niż te popularne, biletowane w Stańczykach.
W pobliżu miejscowości Botkuny na Mazurach,można odnaleźć ukryte pośród drzew i gęstych zarośli dwa bliźniacze, mosty kolejowe. Mają około 15 metrów wysokości i 50 metrów długości. Nie są tak imponujące, jak te w popularnych Stańczykach, ale zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Zbudowane zostały z cegły i betonu w stylu włoskich akweduktów. Niestety w połowie 1944 roku, po zajęciu Mazur przez wojska radzieckie tory z nich zostały rozebrane i wywiezione na wschód.
Mosty oczywiście od dawna są nieużytkowane. To jedne z nielicznych pozostałości mostów w nienaruszonym stanie.
Spędziłem w pobliżu tych mostów ze trzy godziny, robiąc sobie tam dłuższą przerwę od podróży. W ciągu tego czasu pojawił się tam tylko jeden turysta. To miejsce jest naprawdę niesamowite, panuje tam cisza, spokój, słychać śpiew ptaków i szum płynącej wody. Można by rzec, że miejsce jest wyjątkowo dziewicze i do tego szalenie fotogeniczne. Dziś nieco zapomniane mosty powoli poddają się niszczącej działalności czasu. Jeżeli ktoś lubi takie klimaty, na pewno się nie zawiedzie, przyjeżdżając w to miejsce.

Link do znaleziska tradycyjnie znajduje się Tutaj

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

Dodam jeszcze, że kilka dni temu mój blog niestety się posypał, nie dało się na niego wejść ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja się na tym nie znam, a firma hostingowa, na której stoi blog, nie ingeruje w kod strony. Kazali szukać specjalisty. Nie wiedziałem co robić, kogo szukać, do kogo dzwonić. Zrezygnowany napisałem na Mirko, czy ktoś by mi nie pomógł, nie minęły dwie minuty i swoją pomoc zaoferował @zajente, chyba cały cały wieczór próbował zdiagnozować problem i mu się udało, o północy blog już normalnie działał ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie dzięki niemu dziś możecie oglądać tą fotorelacje. Mega wielkie dzięki Mirku!

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.
Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #opuszczone #polska #ciekawostki #historia #podrozujzwykopem
nightmeen - Odwiedziłem to miejsce w maju, gdy roślinność jeszcze dobrze nie zakwitła...

źródło: comment_1659536435CTI9LPYuFbiWReyJukyD9T.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś jeszcze chciałby być wołany do moich znalezisk odnośnie miejsc zatrzymanych w czasie, niech zaplusuje ten komentarz. Jeżeli już jesteś wołany, nie musisz plusować za każdym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz