Wpis z mikrobloga

mirki i mirabelki z #emigrujzwykopem jest sprawa!

szukamy z różową miejsca dla siebie w świecie, gdzie uda nam się wyemigrować z piesełem. chcemy raczej nie rozrywać się na chwilę, bo wzięliśmy ślub dwa tygodnie temu i wersja „ja jadę pierwszy - ona z psem dojeżdżają” - jest tym co chcemy za wszelką cenę uniknąć, w związku z tym szukamy kraju, gdzie uda nam się wynająć dom bez papierów, że pracujemy już X czasu, tak jak to ma miejsce w belgii czy holandii. czy niemcy i austria też są takimi krajami, gdzie właściciele czy agencje wymagają kompletu wielomiesięcznych dokumentów potwierdzających naszą wypłacalność? w jakim innym europejskim kraju jest szansa na wynajęcie domu tak jak w polsce - na zasadzie płacisz-mieszkasz?

#emigracja #emigrujzwykopem #niemcy #austria #holandia #belgia #wyjazdzagranice
  • 16
  • Odpowiedz
@kamiledgar: Wszędzie jest szansa, tylko że jest to trochę trudniejsze i macie mniejszy wybór gdzie właściciel się zgodzi. Sugeruje na początek wynająć pokój, nazbierać kilka pasków wypłat i wtedy szukać docelowego mieszkania.
  • Odpowiedz
@kamiledgar: Jak już to zacznijcie od pokoju, albo szukajcie po dziurach

W żadnym Wiedniu, Salzburgu, Berlinie czy Hamburgu i okolicach nikt wam nie wynajmie mieszkania bez odpowiednich papierów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@erni13: w sumie to na dziurach nam zależy, londyn nas skutecznie wyleczył z wielkomiejskich ośrodków, a teraz w polsce mieszkamy na wsi i ten stan chcielibyśmy utrzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@odysjestem: największy problem mamy z tym, że nasz pies nie ogarnia mieszkań i jak zostaje sama to szczeka i drapie, na dworze nawet raz nie szczeknie, byle miała płot do obserwacji co się dzieje, dlatego też potrzebujemy domu do wynajęcia, choć wiem że to skomplikowana operacja ;>
  • Odpowiedz
@kamiledgar: Co do psa to polecam tam gdzie śpi zostawić swoją koszulkę noszona po jednym dniu żeby czuł wasz zapach. Ale ogólnie to świadczy o złe wychowanym psu. Pozdrawiam i miłej środy.
  • Odpowiedz
@M83_: akurat to jest pies ze schroniska, a były właściciel trzymał ją zamkniętą i samotną przez cały czas, dlatego ma lęk separacyjny i naprawdę bardzo dużo czasu zajęło aby trochę ją ucywilizować, jest posłuszna i słucha komend, jest psem kennelowanym i co do jej wychowania ani my, ani nasza behawiorystka nie mamy sobie nic do zarzucenia, koszulki noszone przez nas są w użyciu tak jak i zostawianie jej w okolicy ręcznika
  • Odpowiedz
@kamiledgar: Mysle ze w DE na wichurze mozecie smialo wynajac, jesli bedziecie mieli na kaucja x3 i zalatwiona prace.
Ewentualnie mozecie na pierwsze 3 miesiace wynajac krotkoterminowo umeblowane mieszkanie. Ja tak wynajmuje, bo czesto jezdze ze zlecenia na zlecenie. Jest to wygodne, bo macie umeblowane, wyposazona kuchnie, internet w cenie itd. Tylko ze koszta x2 ;) Obecnie wynajmowanie feriewohnungu w halle kosztuje ok 1400€/brutto. Mysle ze na wichurze nawet za tysiaka
  • Odpowiedz