Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam fobię społeczną i stany lękowe.
Ogarnąłem sobie propranolol 40mg, wziąłem 1 tabletkę i totalnie nic. (jedynie wylałem kawę i się mniej denerwowałem)
Jaki może być tego powód? Ogólnie wydaje mi się, że bardziej potrzebuję dopaminy niż uspokojenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jestem w stanie załatwić sobie jeszcze Afobam, ale nie znam działanie i skuteczności.
#psychiatria #depresja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hajden1337: bo propanolol tylko uspokaja ciało, a nie psychikę, będą ci się np mniej trząść ręce, afobam uspokaja i ciało i psychikę, tylko się nie uzależnij bo ma podobny mechanizm działania do alkoholu
  • Odpowiedz
@Hajden1337: Nie ma chyba tabletek na to, co by działały od razu. Trzeba brać parę tygodni, ale też trzeba brać uwagę, że może to na ciebie nie działać. Ja też na tą fobię brałem leki, byłem u 4 psychiatrów, masa leków i żadne nie pomogły. Ostatecznie sam sobie musiałem poradzić, bo lęk wcale się nie zmniejszał.
  • Odpowiedz
@DontBeatKappa: Po prostu musiałem w końcu się przełamać w pewnych sytuacjach z lękiem, niestety nic odkrywczego, ale w moim przypadku nie działały żadne leki, terapie czy medytacje. Trochę jeszcze lęków jest i braków społecznych, ale i tak znacznie lepiej. Nie mówię, że nie warto spróbować innych metod, ale trzeba sobie zdawać radę, że może się z nimi nie udać.
  • Odpowiedz
@Kamilo67: Przełamywanie lęku to najlepszy lek, tylko czasami się nie da jak w sytuacji gdzie trzeba coś przedstawić np na studiach i zaczynasz się trząść jak galareta i pojawia się problem z wysłowieniem, potem człowiek nie ma ochoty przez tydzień z domu wychodzić.
  • Odpowiedz
@DontBeatKappa: Eh, przewalone ( ͡° ʖ̯ ͡°). U mnie akurat nie ma już z tym problemu, chociaż mam czasem tak dziwnie, że czuję stres, mimo że tak naprawdę się nie boję i wiem że nic się nie stanie. Ciężko mi to opisać.
  • Odpowiedz