Wpis z mikrobloga

Ciekawe informacje dla hobbystów z tagu #fpv #drony USA wprowadza nowe regulacje - drony będą musiały transmitować remote ID z koordynatami GPS zarówno drona jak i operatora. Innych kupić nie będzie można.
To zamach na wolność i poważne załamanie rynku niedrogich urządzeń, które były popularne wśród hobbystów. Inne kraje z pewnością będą te regulacje kopiować.
Jeśli uważacie, że warto - wykopcie: https://www.wykop.pl/link/6762977/drony-w-usa-beda-transmitowac-publicznie-koordynaty-gps-swoje-i-operatora/

#hobby #technologia #usa
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mathmed: to już stara nowina, a po drugie UE ma dokładnie to samo już wprowadzone rozporządzeniem sprzed dwóch lat. Po prostu pandemia i przesunęli termin wejścia w życie przepisów, żeby producenci mogli się dostosować. Mamy jeszcze półtora roku. Nowe drony DJI mają już taka funkcję dostosowaną do wymagań w USA.
@mathmed:
po pierwsze coś takiego jak tanie i rozsądne drony od dość dawna już nie istnieje.
po drugie i w UE i w USA przepisy uwzględniają i zabawki i modelarzy.
Po trzecie należy walczyć z debilami latającymi sobie koło lotniska bo hehe iksde.
Po czwarte to wcale nie będzie jakieś specjalnie drogie. Jeśli mówimy o dronach filmowych pokroju DJI to one już to mają
Po piąte jak wspomniał kolega wyżej regulacje
po drugie i w UE i w USA przepisy uwzględniają i zabawki i modelarzy.


@wbielak: ja jestem właśnie na etapie zabawy dronami - quasi zabawkami (największe to klasa DJI Tello) i niestety prawie żaden z nich nie łapie się na tę klauzulę dla zabawek, bo są od 14 lat, a wszystkie mają kamerę, więc muszę się porejestrować i je poobklejać numerem, jeszcze mój numer telefonu i mail dać kolejnej instytucji. Na
@hiperchimera: jak cię policjant z aparaturą w łapie nakryje, to co zrobisz? generalnie każdy lot musisz zgłaszać na DroneRadar z tego co rozumiem zasady, wiec albo zgłosisz i cie po tym znajdą, albo nie zgłosisz i dostaniesz dodatkową grzywnę za niezgłaszanie lotów. jeżeli masz jakieś doświadczenie z policją i dronami, to proszę się podzielić, bo ja tylko znam oficjalne zasady, a nie wiem czy służby są tak czepliwe, czy te zasady
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@3edcvfr4: zgłaszam loty w DR, naklejek nie mam na FPV, na foto owszem. Mam uprawnienia A. Latam z obserwatorem, bo szkoda mi 1000 złotych na pierwszego NSTS-a.

Policja ma zwykle w d...e ludzi w parku którzy latają wokół nogi. Poza tym proszę Cię, ile osób może legalnie latać BVLOS swoimi Mavicami? Już widzę jak kupują drona za 3-5kzł żeby latać 200-300m tylko w zasięgu wzroku ( ͡° ͜ʖ ͡