Wpis z mikrobloga

Mirki, szykuje plan zwiedzania tegorocznych wakacji na Teneryfie.
Mapkę punktów do zwiedzania tworzę w google maps. Przejrzałem już pełno, grup, poradników, blogów podróżniczych itp, mam sporo materiału do przeniesienia na mapę, jednak zastanawia mnie czy nie ma jakiejś pomocnej strony/apki, gdzie wpisuje np. kraj, ustawiam zakres odległości na mapie i wyszukuje mi najciekawsze miejsca, most instagrammable places itp lub oczywiście czegoś pokrewnego do wydobycia maksimum z danego miejsca lub co przydałoby się do planowania/zwiedzania?

#wakacje #teneryfa #turystyka #zwiedzajzwykopem #googlemaps #zwiedzanie
  • 7
@Wojtas87: Jest dużo takich aplikacji, ale nie ma idealnej, gdzie jest wszystko podane na tacy.

tripadvisor.com - wybierasz obszar i pokazuje miejsca na mapie i na liście
komoot.com - szlaki
tenerife.es - rządowa strona
webtenerife.co.uk - dużo atrakcji zebranych w 1 miejscu
volcanoteide.com - oficjalna strona kolejki liniowej na Teide
mapy.cz
mapy Google - wbrew pozorom jak się dobrze poszuka, to są w stanie pokazać ciekawe miejsca
aplikacje w Google Play
volcanoteide.com


@SendMeAnAngel: dzięki Mireczku, choć większość stron znam i na nich też się opierałem.
W takim razie wyciskam już chyba ostatnie soki z mocy internetu :)
Masz coś związanego z Teneryfą czy tylko turysta?
Na tą chwile powoli zaczynam już ograniczać i filtrować miejsca które chcemy odwiedzić, bo zwyczajnie zabraknie czasu aby je zobaczyć wszystkie. Jak mapka będzie miała już jakiś kształt umożliwiający pokazanie to chętnie prześlę do oceny :)
@SendMeAnAngel: w jakiej części wyspy stacjonujesz? Martwi mnie to, że mamy hotel w Puerto De La Cruz, i patrząc od 2 miesięcy codziennie na kamerki większość czasu jest mocne zachmurzenie :P (tak tak, wiedziałem o tym przed zakupem oferty) :P
Polecasz jakieś mniej znane sekretne miejscówki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) te wszystkie z polecanek już znam :)
@Wojtas87: W Puerto zachmurzenie było codziennie do południa (przynajmniej jesienią), a mimo to było dosyć gorąco (choć bardziej znośnie niż na południu) i trzeba było stosować kremy z filtrem :)