Wpis z mikrobloga

Co dobrego można zrobić z cukini? W tym roku urosło jej strasznie dużo i już nie mam pomysłu jak ją wykorzystać. Przetwory porobione, keczup również, na placki i leczo nie mogę już patrzeć. Kto ma jakiś fajny pomysł?

#gotujzwykopem
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@androgen:
Makaron (cukinia w paskach) to super alternatywa na lato jak nie chce się żreć bo jest gorąco.
Ciasto z cukinii też polecam - Brownie albo coś a'la chlebek bananowy wychodzi bardzo smaczne.
Fajnie jest też zrobić z niej koreczki - grilujesz lub pieczesz cienkie plastry, a potem zwijasz z serkiem śmietankowym i nabijasz na wykałaczkę razem oliwką i małym pomidorkiem. Super na małe spotkania ze znajomymi.
@androgen: nie czekaj aż urosną potwory, tylko zrywaj taką maleńką - najlepsza w smaku np pokrojona w słupki i lekko zgrilowana/usmazona/ugotowana na parze; ponoć smaczne też są kwiaty faszerowane i opieczone. Cukinia jest świetnym, małokalorycznym zagęszczaczem - warto dodawac do zup kremów, placków i ciast. Tu masz trochę przepisów: https://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/cukinia/przepisy.html?sort_by=votingapi_cache_count
@androgen: Ja robię sos do makaronu. Bierzesz cukinie, paprykę i trochę pieczarek. Kroisz w kostkę. Na patelni podsmażasz kiełbasę metkę, wrzucasz najpierw paprykę i cukinie potem pieczarki. Dodajesz kostkę rosołową i łyżkę koncentratu pomidorowego, zalewasz śmietaną 30% i redukujesz. Doprawiasz słodką, ostrą papryką, solą pieprzem.
@androgen: Kroisz na słupki, później lekko nacinasz miąższ, doprawiasz trochę solą, nacierasz czosnkiem, smarujesz oliwą, posypujesz tymiankiem, a później obtaczasz w panierce (którą robisz mieszając bułkę tartą i parmezan). Później do piekarnika góra-dół, 220 stopni, na ~20 minut.
@androgen: Zupa krem. Możesz zrobić na bazie prawie samej cukinii lub mixu z innymi warzywami. Ja dziś mam krem z cukinii, ziemniaka, pora, cebuli i fasolki szparagowej. A nawet do jakiegoś kremu z dyni jak wrzucisz cukinię i inne warzywa to będzie ok. Zupę krem możesz podać z różnymi serami, grzankami, boczkiem i prażonymi orzechami/nasionami.