Wpis z mikrobloga

Na wykopie bardzo modnym jest wyśmiewanie, wręcz oczernianie powstańców sierpniowych że doprowadzili do śmierci tysięcy.
No tak ja rozumiem że pod zaborem gdzie ludzie byli mordowani, od tak za złe spojrzenie się, było spoko, i nikt normalny przecież nie chciał by się wyzwolić, pewnie jakby w 2022 roku ruskie weszły do warszawy to byście im pały ssali mam rozumieć? XD Albo Ukraińcy zabijani na ulicy w okupowanym Donbasie to samo, nie powinni pod ŻADNYM pozorem starać się przeciwstawiać.
Nie wiem jak wy bando nieudaczników, przegrywów i tchórzy ale wolał bym zdechnąć walcząc niż żyć pod zaborem, amen, i ha tfu na was.
#takaprawda
#ukraina
#powstaniewarszawskie
  • 65
@Frygus96: no jakoś cywile, którzy wtedy byli tam, inaczej na to patrzyli. Przeklinali powstańców. To po pierwsze. 200 tysięcy ofiar i zburzona stolica wraz z dorobkiem naukowym, społecznym, kulturowym, artystycznym trochę przeważa twoją niechęć do życia pod zaborem. To dwa. A trzy - to wystarczyło poczekać pół roku tego zaboru, i Warszawa by była wyzwolona. To trzy. Generał Anders - fachowiec i żołnierz z tamtego okresu - miał inne spojrzenie od
@Przypadkowy: To jakie książki w temacie czytałeś wymień 5 najlepszych pozycji w temacie z twojej biblioteki. Doczytam:)
Jakoś dziwnie tak się składa, że dosłownie dziesiątki razy jak miałem okazję słuchać, rozmawiać o PW tego typu kategoryczne opinie wygłaszały osoby które nie potrafiły wymienić 3 dowódców powstania z pamięci XD

To jest niezawodny sposób na zamknięcie pyska w realu takim dyskutantom: "Wymień dowódców PW".
Jakoś jeszcze nie zdarzyło aby jakiś potrafił. .
na pewno wtedy o tym było wiadomo xD


@Frygus96: no było, bo to, że wojna jest przez Niemcy przegrana, a front jest tuż za Wisłą, było wiadomo. > jedni tak inni nie

@Frygus96: ale jednak - było wiele pretensji, żalów i przekleństw. To się też liczy do rozrachunku Powstania.

oceniał po fakcie, jak wy wszyscy, ¯_(ツ)_/¯


@Frygus96: no i co z tego, że po fakcie? To już opinia specjalisty
To jakie książki w temacie czytałeś wymień 5 najlepszych pozycji w temacie z twojej biblioteki. Doczytam:)

Jakoś dziwnie tak się składa, że dosłownie dziesiątki razy jak miałem okazję słuchać, rozmawiać o PW tego typu kategoryczne opinie wygłaszały osoby które nie potrafiły wymienić 3 dowódców powstania z pamięci XD


To jest niezawodny sposób na zamknięcie pyska w realu takim dyskutantom: "Wymień dowódców PW".

Jakoś jeszcze nie zdarzyło aby jakiś potrafił. .

Nie zapraszam
@Przypadkowy: > ale jednak - było wiele pretensji, żalów i przekleństw. To się też liczy do rozrachunku Powstania.

@Przypadkowy: było też wielu popierających powstanie, nikt na siłe do partyzantki nie wstępował, człowieku. Łatwo oceniać z perspektywy czasu, jakby anders przyklaskiwał powstańcom to ciekawe kogo byś teraz cytował xD

Ja wiem że większość z wykopowych przegrywów bez kręgosłupa by po prostu dalej #!$%@?ło gruz i czekało na zbawienie. Zrozum też że