Wpis z mikrobloga

Kojarzycie te betonowe słupki które czasami mijamy idąc chodnikiem? Jeżeli nie wiecie do czego służą to dobrze trafiliście :D
Obiecałem, że będę rozwijał temat #telekomunikacja więc działamy. Akurat trafiła mi się dzisiaj likwidacja tych obrzydliwych, betonowych diabłów to przybliżę temat niewtajemniczonym. Te stare betonowe słupki to miejsce w którym kable dosyłowe łączone są z abonentami. Czyli tam dzieje się cała magia i ludzie łapią sygnał na telefon czy Neostradę. Nic szczególnego, ot ciekawostka. Potem zrezygnowano z betonowych na rzecz małych, białych plastikowych aż do czarnych "tub", które wyglądają bliźniaczo do nowych - światłowodowych.
#pracbaza #telekomunikacja #internet
Wuja66 - Kojarzycie te betonowe słupki które czasami mijamy idąc chodnikiem? Jeżeli n...

źródło: comment_1659363527PBG1vVRyCgQftnitVpApTs.jpg

Pobierz
  • 6
@Wuja66: takie betonowe słupki to kulturka, najlepsze były te bakelitowe wiszące na elewacjach domów, w których bakelit kruszał i się rozpadał, a do środka gołębie srały, a mniejsze ptaki sobie gniazda robiły :)
Nie mogę wygooglać zdjęcia, ale one miały charakterystyczny kształt "trumienki", jeśli po drodze Ci ze starą telekomunikacją, to z pewnością kojarzysz.