Wpis z mikrobloga

#bmw #leasing #motoryzacja #b2b #ryczalt

Cześć Mirki,

Dostałem ofertę na
bmw 530i xDrive

Cena brutto przed rabatem 312 000
Cena brutto po rabacie 250 000

Auto zamierzam brać w leasing na firmę (santander) i jestem na ryczałcie.
Wpłata 20%, Wykup 30% Rata 3355 brutto, koszt leasingu 129,178%
Wyposażenie standard, plus:

Czarny szafir
Dakota black
Przyciemniane szyby
Sportowe fotele przednie
Ogrzewane fotele przednie
Adaptacyjne LED
Asystent świateł drogowych
Systemy asystujące kierowcę
Asystent parkowania z Kamera cofania
Hifi
Live cockpit professional
Podsufitka czarna
Obramowanie m shadowline
Pakiet repair 3 lata / 200.000

Auto jest nowe, 2022, stoi w salonie. Do tego może uda się wynegocjować jakieś koła zimowe.

1. Czy to dobra oferta? Rocznie pokonujemy z żona ok. 25.000, do pracy codziennie 50 km obwodnica w dwie strony.
2. Ile będą kosztować przeglądy i czy warto dokupić pakiet przeglądów?
3. O czym warto pamiętać przed / po zakupie?
  • 57
@jaavi666: Ja polecam zrobić sobie tabelkę z miesiącami i zobaczyć ile oszczędzasz na podatku wrzucając takie auto w koszty. Może opłaca ci się przejść na liniówkę albo nawet zasady ogólne np. rozliczając się z żoną?

Mi na przykład wyszło, że w żadnym przypadku nie oszczędzam biorąc auto w leasing, nawet rozliczając się z żoną. Mam tak małe koszty, że zawsze zapłacę wyższy podatek niż na ryczałcie. Tyle że u mnie ta
@zibizz1: Właśnie, aż nie mogłem uwierzyć w wynik.

To było trochę zaskakujące, bo przecież prawie każdy z firmą bierze auto w leasingu i "wrzuca w koszty bo się opłaca". No to właśnie wychodzi na to, że często nie ma żadnej korzyści podatkowej, jest wręcz strata, czyli lepiej byłoby po prostu zapłacić gotówką. Tyle, że chyba jednak za takim wyborem nie stoi korzyść podatkowa tylko po prostu wzięcie kredytu na auto, który
@jaavi666 tylko że to bardzo bieda wersja w porównaniu do tego co może być w 530.
Nie lepiej w tej cenie 330i z lepszym wyposażeniem?
Jeżeli nie zależy Ci na tylnich drzwiach to bierz 240i - w tej cenie będzie full wypas i na pewno będzie dużo lepsza niż 530 i 330.
@jaavi666 dwójka jest na tej samej podłodze co 3 i 4. W full opcji ma to samo adaptacyjne zawieszenie co 5. Więc w opcji comfort będzie dużo bardziej wygodniejsza i cichsza niż piątka z zawieszeniem które wybrałeś.