Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak często odkamieniacie ekspres delonghi?
Posiadam ekspres delonghi ecam 23 420
Odkamienilem go miesiąc temu i ekspres już wola o odkamienianie - twardość ustawiłem na 3/4 (może dlatego)? a używam wody filtrowanej z dzbanka.
więc czy odkamieniac co miesiąc czy co dwa.

Dodatkowo myślę nad zakupem filtra do ekspresu czy jest sens jeśli używam wody filtrowanej z dzbanka? Jeśli tak to czy zamiennik filtra (i filtrowana woda) da radę bo jest sporo tańszy niż oryginał.
#ekspresdokawy #kawa
pemo212 - Jak często odkamieniacie ekspres delonghi? 
Posiadam ekspres delonghi ecam ...

źródło: comment_1659341696K5aootopowRad9sOCIwlNg.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pemo212: ekspres wywala komunikat po okeslonej ilosci kaw, jesli duzo pijesz to masz odpowiedz. Ja mam ten model bez wyświetlacza i odkamienam go średnio co 1,5msc. Jak sie pojawi komunikat. Filtr w zbiorniku dawno juz nie uzywam, ale wlewam wode z dzbanka dafi, do okamieniania uzywam odkamieniacza w płynie z action. Cala prodecura odkamieninia trwa z 40min
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masqu88: właśnie pije mało kaw np 1-2 dziennie więc mnie to zdziwiło może dlatego że mieszkam w #lublin i jest tu twarda woda. Dlaczego nie używasz filtra? nie warto?
  • Odpowiedz
Czyszczę jak zaczyna wołać żeby się nim zająć, czasami przeciągam z jakiś miesiąc - dwa ale używam filtrów od kiedy go kupiłem (chyba coś mniej więcej 2011r) robię codziennie 2-3 kawy i przez te lata mnie nie zawiódł. Filtry nie muszą być oryginalne ale jak używasz wody z dzbanka to być może ich nie potrzebujesz, nie mniej kupił bym chociaż te najtańsze. Mam model bliźniaczy.
  • Odpowiedz
@pemo212 bo krótko działają i swoje kosztują. Skoro używam filtra w dzbanku to nie widzę sensu używania dodatkowego. A mam bardzo twardą wodę w wodociągu.
  • Odpowiedz
@pemo212: jesli lejesz wode z dzbanka to filtr w ekspresie bez sensu. Za miekka woda to tez nie dobrze do parzenia kawy. Jak czesto wymieniasz filtr w dzbanku? Ja wymieniam co miesiac, w polowie miesiaca zbadalam twardosc wody z dzbanka (ta zmienia sie z czasem) i tak ustawilam w ekspresie (na 1/4). Ekspres wola o odkamienianie po okreslonej ilosci kaw. Raczej nie przeciagalabym odkamieniania jesli juz o nie zawola.

Finansowo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hertha: co miesiąc zmieniam filtr a nie leje też do niego dużo wody bo tylko do ekspresu i do picia (do gotowania czy herbaty czy yerby nie leję filtrowanej tylko gotuję)
Dzięki w sumie nie wiedziałem że za miękka woda to też źle
  • Odpowiedz
@pemo212: Jak nie lejesz duzo wody (my lejemy) to ustaw w ekspresie miekka wode. Jak masz paski do testowania to mozesz sobie sprawdzic wode na swiezym filtrze w dzbanku i po miesiacu przed wymiana :) U nas roznica jest dosc spora ale tak jak pisze, mysle, ze spokojnie te 100l przekraczamy bo woda idzie do saturatora, do gotowania w czajniku i czasami do gotowania obiadow. A znow zeby wymieniac filtr
  • Odpowiedz