Wpis z mikrobloga

@smialson: nie ma to jak wymagać przemyślanych działań od ludzi będących od kilku lat pod wpływem krwawej opresji nazistów, mających dość totalnego braku wolności.
  • Odpowiedz
@mlotan: Pobudki są zrozumiałe, ale mając małą ilość broni (i dowódcy dobrze o tym wiedzieli), nie możesz liczyć na sukces w walce z kilka razy silniejszym przeciwnikiem. I czym to się skończyło? Hekatombą stolicy. Szkoda tych setek tysięcy osób
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@smialson: miałem w liceum fajnego nauczyciela historii - pasjonat, mówca, Wielka wiedzą. Przez 45 minut opowiadał o powstaniu i jego negatywnych skutkach.
  • Odpowiedz
@komto_dotaguf: O czym ty mówisz? Powstanie wywołali żołnierze AK organizacji wojskowej z normalnym systemem dowodzenia, nikt by tam nic bez rozkazów nie robił a na pewno nie na taką skalę. Dlaczego powstanie miałoby wybuchnąć jak każdy widział ze wojna idzie ku końcowi? Na czym opierasz swoją opinię?
@mlotan Ludzie mieli dość braku wolnośći, ale tak jak podałem wyżej każdy wiedział że wojna się powoli kończy, powstanie warszawskie to nie
  • Odpowiedz
@spie_z_tata: powtórzę bo widzę, głąbie, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. We wszystkim się mylisz bo jesteś jedną wielką pomyłka, rozczarowaniem i dnem.
  • Odpowiedz
@mlotan: pięknie się pan przedstawił ponownie. Jeśli ma pan problemy z sobą, to proszę udać się do psychiatry. Dostanie pan nawet zwolnienie z pracy no i pomoże na głowę, jeśli będzie miał pan szczęście co do lekarza.
  • Odpowiedz
@smialson: Mozna sparafrazowac to twoje myslenie- po co ludzie w ogole walczyli z Niemcami na wszystkich frontach? Przeciez Niemcy byli wielokrotnie silniejsi, trzeba bylo im@oddac czego chcieli. A tak to wyrżneli pol europy. Łapiesz o co@mi chodzi?
  • Odpowiedz