Wpis z mikrobloga

Cześć Biznesowe Mirki!
Wiem że są też tu osoby prowadzące różne biznesy chciałem sie
zapytać o Wasze zdanie na temat zakładania firmy.

Gdzie aktualnie najlepiej stawiać frme/ lub jednoosobowa działalność w przypadku kiedy:
Wykonuje Instalacje przemysłowe.
-a)
Chce założyć firme pracować jako podwykonawca w Niemczech/Włochy.Ale I Polska sie trafia.
Dla czesko-niemieckej firmy.
I do tego zatrudniać cztery -pięć osób.
b)
W 4-5 osób założyć firme I pracować jako podwykonawca.

Jeśli chodzi o UK.
Jak by to wyglądało z podatkiem gdy firma operuje w EU?
Czytałem że prowadzenie księgowości od 50 do 150 funtów.
W jakiej formie zatrudnić pracowników gdy oni nie mają NIN ani UTR bo nigdy w UK nie byli. Ale też nie bedą pracować na terenie UK.
Czy musze ubezpieczyc pracowników czy to oni sobie wykupuja ubezpieczenie na europe?
Czy musze zakładać konto biznesowe specjalnie pod LTD ? Aktualnie jestem self employed.
Czytałem że Vat zaczyna sie płacic od kwoty 80 k funtów i jest standardowy 19% dla ltd podatek.

Jak to postawić by potem mieć dostep (w miare rozwoju firmy) do potencjalnych dotacji,kredytow na rozkrecanie firmy ,auta, dostép do leasingu.

Myślałem nad Ltd w Uk.
Ale często sie słyszy o Estonia,Słowacja. #wlasnafirma #uk #ksiegowosc #biznes #emigracja dla zasiegu.

Pozdrawiam!
  • 10
@Borntobefit: a mieszkasz w PL ponad pół roku? więc koniec końców podatek z dochodu dla siebie zapłacisz w PL. Raczej spróbuj rzeczywiście ze spółką zoo w PL, skoro od razu chcesz kogoś zatrudniać to dochodzą przepisy BHP, ubezpieczenia i to tak naprawdę wychodzi sporo za księgowość w innych krajach, bo księgowy w UK nie będzie za półdarmo siedział nad Twoimi papierami, a polski doradca podatkowy ma przynajmniej wszystko na miejscu. Chyba,
@Borntobefit:

jest dalej.Szukanie informacji to powód do wstydu?


aj sorry, wydawało mi się że znikło tamto, a rzeczywiście niektórzy tak się tutaj zachowują jak by zadanie pytania było powodem do wstydu i potem kasują wpisy z ciekawymi dyskusjami ¯\_(ツ)_/¯

Odnośnie siedziby w UK, to weź poprawkę że z uwagi na granicę unijną w przypadku dostaw jakiś towarów trzeba robić odprawy celne, a nie wszystkim klientom może chcieć się w to bawić,
@Borntobefit: jak siedzisz w UK to sytuacja wygląda inaczej i w sumie dokładnie to nie wiem jak... Jednak jakbyś wracał do Polski albo chciał po prostu założyć firmę w PL (i chcesz w 4-5 osób firme założyć jak pisałeś) to zainteresuj się lepiej spółką z o. o. bo w tym wypadku jeżeli firma w PL (w kilka osób jak pisałeś) to byłaby to najlepsza forma prawna.