Wpis z mikrobloga

@Spikesword: ja sobie takie gumowe osłonki kupiłem, coby wtyczka goła na kablu nie była.
Jak masz zamiar zrobić to jeden raz to popytaj może ktoś ma i Ci pożyczy, jak nie to jakaś najtańsza wystarczy w zupełności. Musisz tylko równo przyciąć kabelki i ułożyć w odpowiedniej kolejności - znajdziesz obrazki w necie bez problemu. Nie wiem o co @Nemayu: chodzi z tym klnieciem przez kilkadziesiąt minut, mi tam się udało
Pobierz PonuryKosiarz - @Spikesword: ja sobie takie gumowe osłonki kupiłem, coby wtyczka goła...
źródło: comment_1659267837tO35f6XVrw1ojUdwa7iB41.jpg
@PonuryKosiarz:

mi tam się udało kabel zarobić, mimo, że pierwszy raz to robiłem i tylko jedna wtyczkę popsułem, bo nie dopchnąłem kabelków do końca


Pytaniem nie jest czy ci się udało, ale ile czasu ci to zajęło?
@Nemayu: nozykiem do tapet obierasz koncowke na grubosc kciuka, moze troszke mniej. Tak zeby koszulka jeszcze wchodzila do koncowki tam gdzie szeroki element ja przygniata i zabezpiecza.

Potem wkladasz druciki i po kolei wbijasz pin po pinie w druciki plaskim srubokretem. To dziala tak, ze drucik we swojej wlasnej minikolorowejkoszuleczce wchodzi w kanal we wtyczce, a ten pin ma swoje zeby i sie w drucik wbija. Zaciskarka robi to samo z
@Nemayu: ja pierdziele. To zajmuje mniej niż minute.
@Spikesword: każda zaciskarka da radę. Zależy ile masz tego do zarobienia. Jeśli tylko jeden kabel (2 końcówki), i nie ma problemu później pociągnąć, to tylko porzycz a nie kupuj
Jak więcej, to wypada mieć zaciskarka, obieraczkę do izolacji i trochę końcówek z nakładkami na wypadek jak jedna/dwie się nie udadzą.
@Mecowaty: Tak tak, za pierwszym razem zajęło ci to mniej niż minutę. Halo, tu ziemia. Teraz na wyścigi ci się pewnie uda, ale to nic nie zmienia.

Naszykujesz sobie narzędzia i już minie więcej niż minuta.