Wpis z mikrobloga

@pushkin07: ale po co wypisujesz takie pierdoły? Jak chcemy żeby Ukraińcy przestali wywieszać taką flagę to trzeba działań państwa polskiego, jakichś mediów czy kampanii na Ukrainie, soft power, a nie wypisywania głupot o swastyce na portalu o patostreamach. xd
tylko z tym że pod tą flagą dokonano zbiorowej rzezi, tortur i ludobójstwa 60 tysięcy polskich cywili?


@Ktore_to_juz_konto: Jakimś wybitnym ekspertem nie jestem ale bardzo bardzo dawno temu jak czytałem co nieco o Wołyniu, OUN i UPA to wyczytałem, że ta flaga tam nie była używana. Chyba tylko jeden odłam sporadycznie jej używał ale to z tego co kojarzę to było na Zakarpaciu a nie na Wołyniu.
Same barwy czerwone-czarne nabrały
@pushkin07: ale ja to rozumiem, tyle że idea jest taka żeby Ukraińcom to się też zaczęło źle kojarzyć. A nasz ból dupy, nawet uzasadniony


tego nie sprawi, trzeba jakichś sensownych działań w tym kierunku.
@Ktore_to_juz_konto: nimt jej nie broni, tylko stara się wam wytłumaczyć, że dla Ukraińców flaga UPA nie jest tożsama z Rzezią Wołyńską. Ale jesteście zacietrzewieni, wiec nie dopuszcacie do siebie informacji.
Najlepsze, że tak sie sracie o ten ukraiński nacjobalizm, a nie jesteście lepsi. Też jesteście nacjonalistami, tylko nie mieliście okazji ostro poświrować.
@Tymajster: ale co nas to obchodzi z czym te flagi kojarzą się Ukraincom? Dla nas czarno-czerwona flaga = straszliwa rzeź Wołyńska, przy której Bucza to dziecinny spacerek i z której Ukraińcy się nie rozliczyli. Ba, oni się nią wręcz chełpią! Co więcej w PL jest teraz 6 milionów UKR - na ziemiach rdzennie polskich. Co, jeśli znowu wpadną w ten swój hajdamacki amok i znowu zaczną rezać lachów?