Wpis z mikrobloga

Jeszcze taki fragment z FAZ-u:

Niemcy relacjonują to inaczej: krótko po tym, gdy Polska odrzuciła niemiecką ofertę, Warszawa zawarła olbrzymią umowę z Koreą Południową w ramach której Seul dostarczy w następnych latach około tysiąc czołgów i setki haubic. Część produkcji będzie przeniesiona do Polski. To, że ten interes i krach w negocjacjach z Niemcami zbiegły się w czasie, nie jest widziane przez stronę niemiecką jako przypadek. Wyborcy narodowo-konserwatywnej partii rządzącej PiS kochają, gdy atakuje się Niemców. Czy nie mogło być tak - pyta Insider - że Polacy chcieli ugrać sprawę wewnątrzpolityczną, gdyż niemieckiej oferty tak czy owak nie potrzebowali, a ogromny kontrakt z Koreą czekał?


#niemcy #ukraina #polska #wojsko
Pobierz Okcydent - Jeszcze taki fragment z FAZ-u:

 Niemcy relacjonują to inaczej: krótko po...
źródło: comment_1659177598PEUJyZtI77q4fqsOrhL8gc.jpg
  • 30
@dsomgi00: Trafił swój na swego. W Polsce punktujesz za grzmienie na Niemców, w Niemczech za krzyczenie "PiS zły". I tak na marginesie - w tych artykułach zawsze Niemcy pomijają sprawę tego, że na Ukrainie toczy się wojna i Ukraińcy potrzebują wsparcia. Wypowiadają się uderzając w dobrze znane niemieckiemu odbiorcy obrazy: Polacy są roszczeniowi; my do wszystkiego dopłacamy; oni z nas ciągną; to katoliccy fanatycy; tam rządzi zły PiS. Na koniec odpowiedzą,
@Okcydent: ale Niemcy nie zaproponowali żadnej alternatywy dla kontraktu z Koreą, o którym mówiło się od dawna. Co to za alternatywa - 100 gówno wartych złomów nadających się do muzeum, 20 łaskawie danych troszkę nowszych 2A4 czy 5 dostarczonych #!$%@? wie kiedy i kontrakt na 2A7, na nie wiadomo jakich warunkach (pewnie gównianych), dostarczonych chyba do 2137 roku. xD

@cotidiemorior: Ja ostatnio nie wiem co się ze mną dzieje. Całe życie #!$%@? PiS ile się dało, pokłóciłem się z duza ilością znajomych w życiu za to ze na nich głosowali, chodziłem na protesty itd. Ostatnio czuje takie obrzydzenie do całej Europy zachodniej spowodowane ich działaniami w trakcie wojny z Ukraina ze coraz bardziej zastanawiam się czy nie postawic krzyżyka przy PiS-ie na następnych wyborach.
@cotidiemorior: Dobra tylko jeżeli przyjdzie co do czego to zostajemy z PO która pewnie zerwie umowy zbrojeniowe, zredukuje rozbudowę armii i będzie układać się z Niemcami na których jak się okazało znowu polegać nie można. Ktoś już tu pisał ze robienie lachy Amerykanom dobrze nam wychodzi i jestem ciekawy jak można to zaprzeczyć? Wychodzi na to ze USA, a nie Europa jest naszym gwarantem bezpieczeństwa. W czasach PO może nie było
@BlackFunky: ja to napisałem i tak, uważam że wyszło dobrze i że USA sprawdziły się jako sojusznik dużo lepiej od Niemców. Ale są też ale. Wystarczyłoby żeby rządził Trump, do którego pisowcy walili konia, i nie wiadomo co by było. Poprawa stosunków z UE wyjdzie nam tylko na dobre i nijak się nie wyklucza z kupowaniem Abramsów. A budowanie takiej narracji że albo PiS albo nas będą ruski kastrować jest oderwane