Wpis z mikrobloga

Eh, gra w moim mieście powoli traci sens. Kiedy zaczynałem grę 4 dni temu, sytuacja wyglądała w miarę stabilnie. Chociaż pod względem zajętego pola zieloni mieli przewagę ok 90% powierzchni do 10 % dla niebieskich, to pod względem przejętych portali było mniej więcej po równo. Ostatnio jednak do gry dołączyło 2 zielonych, którzy wspólnie poświęcają na grę dosłownie 24h/dobę. Poza tym wspiera ich kilku aktywnych "starych wyjadaczy". Po stronie niebieskiej zostałem ja(3lvl) i może 3-4 starych graczy z wysokimi levelami, którzy praktycznie nie są aktywni.

Na dzień dzisiejszy po niebieskiej stronie zostało jedynie kilka porozrzucanych po całym mieście portali. Każdy nowy niebieski dołączający do gry szybko rezygnuje widząc taką miażdżącą przewagę. Jak nic się nie zmieni to zieloni wkrótce także nie będą mieli nic do roboty...

tl;dr


#ingress #boldupy
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tewsik: mi sie wydaje że to własnie zieloni teraz mają lipe. Zerknij np Żywiec wszystko niebieskie tylko 1-2portale zielone. NIe da sie expić bo nie ma na czym ;/
  • Odpowiedz
@Tewsik: no tak. Ale jak piszesz że źle gdy przeciwnik dominuje, więc chciałem pokazać Ci że gdy twój team dominuje to też nie jest za dobrze
  • Odpowiedz
@Tewsik: @emtei: Moim zdaniem teraz to właśnie niebiescy mają lepiej, bo jest pole do popisu i do expienia :)

Powtórzę to, co mówię od początku: w tej grze potrzebna jest przynajmniej jeszcze jedna walcząca frakcja, bo będą przestoje w akcji i nudy.

Paradoksalnie zaczynamy kibicować drużynie przeciwnej, żeby samemu mieć coś do roboty :(
  • Odpowiedz
@Altar: jestem nowy więc może nie wszystko rozumiem. Ale jak ekspić gdy 100% portali należy do twojego teamu i jest więcej userów niż portali? A z tą 3 frakcją to w pełni się z Tobą zgadzam.
  • Odpowiedz
@emtei: Dobrze rozumiesz, bo o to mi chodzi, że jest jak piszesz - u niego zieloni mają teraz lipę. Nie można ekspić, nie ma motywacji do gry, bo nie każdemu chce się jechać przez całe miasto do portali, niektórzy chcieliby pograć w okolicy. Trzecia (czwarta, piąta) frakcja ożywiłaby sytuację, bo zawsze byłby ktoś, komu warto nakopać ;)

Niantic w tym aspekcie dali d--y na całego, nie rozumiem, jak można było
  • Odpowiedz
@emtei: Za zniszczony portal przeciwnika dostajesz exp (za każdy rezonator i link) i może się z tego uzbierać dużo punktów. Po zniszczeniu portali możesz je osadzić własnymi rezonatorami, zlinkować i za to wszystko dostajesz dużo exp (im więcej linków tym więcej exp). Obce portale przeważnie nie są przegrzane, bo po zdobyciu wszystkich nikomu nie chce się do nich wracać, więc można zdobywać z nich itemy :)

Na własnych portalach możesz
  • Odpowiedz
@Tewsik: wiele miast jest coraz bardziej rozbalansowane, szczególnie tych mniejszych jak przykładowo Legnica, Jelenia Góra, Zielona Góra. Południe Śląska, Wrocław (niebieskie), albo Warszawa (zielona) to bardziej wyjątki potwierdzające regułę, szczególnie przewaga jednej frakcji w stolicy może szokować.

@rbrt: witam kolegę z Wrocławia, potrzebujesz pmocy? :-)
  • Odpowiedz
  • 0
@Tewsik: zróbcie to, czego świadkiem był @bdjqp:

Pewnej nocy zróbcie styl pijanego mistrza Jedi (pamiętasz Quadinę na rynku rok temu?) i przemalujcie całe miasto.

To, że miasto jest w kolorze frakcji przeciwnej to tylko lepiej, bo więcej AP dla Ciebie.
  • Odpowiedz