Wpis z mikrobloga

Ale wiecie, że te donejty o które tak bóldupicie to w 99,9% fejki analogicznie jak kupowane lajki czy subskrypcje. To próba nakręcenia popularności danego kanału / osoby. Podobnie robią uliczne grajki, tez jak otwierają futerał do zbierania drobnych od widzów to wrzucają tam sami kilka monet i banknotów, by nakręcić potencjalny zysk. Mam trochę #bekzpodludzi jak widzę jak się nad tymi fejkami niektórzy spuszczają tutaj i przeliczają to na swoje pensje #spermiarzalert #twitch
popik3 - Ale wiecie, że te donejty o które tak bóldupicie to w 99,9% fejki analogiczn...

źródło: comment_1659165297HZ0MUPcd85KMwpoXaByCWU.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale wiecie, że te donejty o które tak bóldupicie to w 99,9% fejki analogicznie jak kupowane lajki czy subskrypcje.


@popik3: oj zdziwiłbyś się. Fejki wiadomo, zdarzają się (z takich popularniejszych to np. u KlaudiCroft, czy tych typów podpisanych przez isamu co im suby kupował), ale to jest kropla w morzu realnych donejtów, które streamerzy/streamerki dostają, nawet w takich kwotach jak na tym screenie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@popik3: a jaki masz dowód że to fejk? Wiesz jak działa serwis z alertami (i jakiego serwisu używa osoba że screena)?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@popik3: a to w ogóle działa tak że ta kasa już wyszła z konta darczyncy czy później jest jakieś potwierdzenie i można się z tego wycofac?

W ogóle podatkowo to jest traktowane jako darowizna czy usługa?
  • Odpowiedz
  • 1
@dr-proktor w teorii tak, ale nie wiem czy na tego typu portalach nie jest jakaś umowa podpisywana i nie leci to przez jakąś firmę, wtedy może już nie jest to darowizna i zupełnie inaczej to wszystko wygląda.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bleck: ja gdzieś czytałem (ale nie znam się) że było tak że ty deklarujesz wpłaty ale fizycznie ten przelew jeszcze nie idzie - była dość prosta opcja żeby wycofać go.

Od tego czasu z dużą rezerwą podchodziłem pod te wielkie donacje na filmikach.

Nie wiem czy to prawda i czy nadal tak jest.
  • Odpowiedz