Wpis z mikrobloga

Hej, wiecie może jak sąd patrzy głównie finansowo na spowodowanie kolizji(chłop nie dał kierunkowskazu) na znaku pierwszeństwa, wiem moja wina mimo wszystko + brak okularów, z tego co czytałem to wizja do 30k za brak okularów mnie lekko przeraża. Nie wiem czy cokolwiek to daje, ale mam wadę 0,5 i 0,35, widzę prawie tak jak normalnie.
#mandaty #policja #polskiedrogi
  • 26
  • Odpowiedz
@OmgLolWtf: Wiesz, żeby to jedna sprawa była, ale oni mi dwie na 100% włożą, a #!$%@?# nie widzi mi się płacenie 35k, możliwe, że tyle nie dostanę.
  • Odpowiedz
@Hadam: powodzenia mirku. ale serio, taka wada to praktycznie nie wada i może postaraj się to wyrzucić z prawka. poza tym miałeś soczewki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@manjan: Hej, tak jak pisałem wcześniej gdybym nie był taki zestresowany haha, teraz to będzie oszczędzanie z oczekiwaniem na końcowy wyrok, bo raczej nic nie zmienie aktualnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Hadam: największe znaczenie ma to jak zeznawales, czy się przyznales do winy, czy wspolpracowales, czy się zachowywales na poziomie przed sądem, czy wyraziłes żal i skruchę.
No i jeszcze to czy sędzia wyda wyrok przed czy po obiedzie.
Dlaczego nie ogarnales tego na poziomie mandatu?
  • Odpowiedz
@Borubar23: @radziol88: @gomjeden: @Dzyszla: To jest tak, prawko 01.06 czyli soczewki/okulary brak moja wina fakt, a co do sądu to wyglądało tak, że policjant jak przyjechał zeznania zebrał, i momentalnie do mnie powiedział ''sprawa obligatoryjnie trafia do sądu/komisariatu'' bo on sam nie wie jak teraz te przepisy działają XD
  • Odpowiedz
@Hadam: Ale skierował sprawę o spowodowanie kolizji z pojazdem jadącym z drogą z pierwszeństwem, bo nie wie, jak przepisy działają? Czy mu chodziło, że nie wiedział, jak ma karać za brak okularów?
Sąd powinien nieźle tego policjanta opr, szczególnie jak na wstępie powiesz, że przyznałeś się do winy i chciałeś przyjąć mandat.
  • Odpowiedz
@Dzyszla: Tak jak piszę facet przyjechał, spisał zeznania powiedział, że to moja wina, dał pouczenie, i powiedział, że teraz muszę czekać na wezwanie na komisariat/sąd to jest w sumie tyle z całej interwencji. Co do okularów/soczewek, to wyglądało tak, że się mnie spytał czy je miałem w trakcie kolizji, powiedziałem, że nie, i wtedy chłop powiedział że będzie problem, ja się pytam jaki i mi opowiada, jak to teraz wygląda prawnie,
  • Odpowiedz
@Dzyszla: I o mandacie nie było w ogóle mowy, tak jak wcześniej pisałem ''sprawa trafia obligatoryjnie do sądu'', ja już tak zesrany byłem wizją kary o taką głupotę, że już się nie wykłócałem ani nie wypytywałem.
  • Odpowiedz