Wpis z mikrobloga

@robert5502: No to szukaj dalej skoro nie wiesz po co tego potrzebujesz. Jest spoko Mirek co robi handmade w dobrej cenie, ale nie wiem czy chcesz tym smarować pasztet na kanapki czy jakiś survival uskuteczniać stąd moje pytanie o zastosowanie. A jak składak to może motylka po prostu szukasz.
@robert5502: IMO jeśli kolega się jara nożami to słaby prezent (możesz mu np. dobrą ostrzałkę kupić) jeśli nie to w sumie też warto się dowiedzieć o zastosowanie tego. Dobra niech będzie, że się czepiam, ale serio do różnych rzeczy służą różne noże. A jak chcesz strikte uniwersalny to kup mu porządną morę.
potrzebuję na prezent dla kolegi


@robert5502: a czemu ma prezent służyć? Ma ładnie wyglądać czy być skuteczny w swoim przeznaczeniu?
Składane łatwiej przenosić, ale są mniej wytrzymałe ogólnie.
Z drugiej strony nóż w warunkach survivalowych nie musi być super wytrzymały, bo od tego są inne narzędzia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@robert5502: trzymaj się z daleka od ostrych noży koło ONZ ziomek sprzedaje jakieś noname'y twierdząc że to japońskie a jak poszukasz w necie to połowa tych brandów nie istnieje a druga połowa jest z AliExpress. Ja polecam victorinoxa na ptasiej koło hali Mirowskiej
@modzelem: zalezy jakie modele. Potrafią miec promocyjne ceny, np nie da sie taniej kupic cold steel srk niż teraz w militariach. No i mają spoko te punkty rabatowe i rabat za zapisanie do newslettera
@robert5502: weź nie sluchaj tych znafcow od 7 boleści...
W militariach masz spory wybór, możesz poogladac na zywo a kupić w innym miejscu taniej. Tam nie ma wielu ciekawych firm, ale dla porownania to można. Do tysiaka to najbardziej uniwersalne benchmade bugout (najbardziej popularne w tym przedziale cenowym) lionsteel są fajne, sog terminus xr ten najnowszy bo starsze mają wady.
Ale jak ma tylko lezec i pachniec to moim zdaniem nie