Wpis z mikrobloga

@arek-20: Osoba na dniu próbnym - umowa zlecenie pracodawca w ewidencji wpisuje 5 godzin z tego powodu ze na monitoringu niby jest ze osoba pracowała niby 5 godzin vo jest nie prawdą. Osoba ta była w dyspozycji pracodawcy od 9 do 17 więc moim zdaniem zaplata sie nalezy za 8 godzin.

Wysłała takie pismo xd. Co myslicie o tym zeby rozliczyć sie na jej zasadach a potem zglosic do PIP? :D a moze macie inne pomysły jakie działania podjąć w tej kwestii?
#praca #pismo #pip #umowazlecenie #porady #poradyprawne
Wysyłam w zdjeciach kilka fragmentów tego oto "pisma"
arek-20 - @arek-20: Osoba na dniu próbnym - umowa zlecenie pracodawca w ewidencji wpi...

źródło: comment_1659106835n6p5dPZ6HSUBZWwcXUGkWJ.jpg

Pobierz
  • 15
@arek-20: jak myslicie jest sens rozliczyc sie na jej zasadach i zglosic do PIP. Moze wtedy miałaby nalot? Bo ogólnie babka nas wkurzyła, przez telefon mi nawet powiedziala ze nie musi placic bo to byl dzien probny xd
@arek-20 Najpierw musi osoba pójść do sądu i zmienić umowę na umowę o pracę

Jeśli osoba się uczy i jest poniżej 26 lat, to wtedy zapłaci swoją część składek
@sidriel: zadzwoniłem do niej wczoraj i wygadała sie ze zgłosiła pracownika do ZUS a nie było podpisanej umowy nic xd. Do tego powiedziała tak: "pani nie rozpoczela pracy" i cos w stylu ze na "dzien probny nie jest potrzebna umowa". W dodatku jak probowala sie z nią pracownica dogadac na podpisanie umowy ta w smsie napisala ze to co robimy to WYŁUDZENIE XD I zamierza zgłosić na policję to
@arek-20: babka ewidentnie prowadzi biznes żerując na innych, natomiast muszę Ci formalnie napisać - umowa zlecenie to nie umowa o pracę i nie musi być zawarta na piśmie. Oczywiście lepiej, jeśli będzie w formie pisemnej i ja już na starcie trzymałbym się z daleka od takich, co mają problem żeby ją spisać. To właśnie mogą być naciągacze, o czym się przekonałeś. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@sidriel: Nie bedzie raczej oplacac sie już dochodzić swoich praw. W poniedziałek tylko telefon do zusu albo sie przejade zeby sie dowiedziec jak babka moze zglosic kogos tam bez podpisanej umowy i na same imie, nazwisko, adres...