Wpis z mikrobloga

Podobno Kwiato wycofany z TdP. Wyścig zaczyna się już jutro, a jakoś mega cicho o nim, takie odnoszę wrażenie. Ja wiem, że tour de Balon, że ciągle te same trasy(w tym roku już jednak nie), ale ja jakoś dalej pałam sympatią do tego wyścigu.
Kto głównym faworytem? Kto z Polaków ma jakiekolwiek szansę etapowe?
Widzę że transmisja oprócz TVP też na Polsat Sport. Na Eurosport dalej obrażeni, także z tego rozumiem że wyścig transmitowany tylko w Polsce?

#kolarstwo #rower #tourdepologne
  • 15
@Przemosz64: Hayter chyba największym faworytem, raczej nie będą Karapaza zajeżdżali dla jakiegoś niewiele znaczącego wyścigu, w końcu Vuelta na horyzoncie. Może jakiś Arensman... ogólnie dobry pagórkowiec z niezłą czasówką powinien wygrać (Bilbao? Mój cichy faworyt, goli takie etapówki nieźle w tym roku).

Polacy będą tłem, jak to zwykle bywa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podobno Kwiato wycofany z TdP. Wyścig zaczyna się już jutro, a jakoś mega cicho o nim,

@Przemosz64: dzisiaj chyba poszło info, że wycofany, dopiero się przebija. Trzeba potwierdzić, nie puszczać dalej bezmyślnie.

tour de Balon, że ciągle te same trasy(w tym roku już jednak nie), ale ja jakoś dalej pałam sympatią do tego wyścigu.

@Przemosz64: w TdF, Giro, Vuelcie jakoś dużych zmian nie ma. ta sama górka z innej strony,
w TdF, Giro, Vuelcie jakoś dużych zmian nie ma. ta sama górka z innej strony, jedna pominięta inna zgarnięta. Ale ogólnie to samo.


@jagodowy_krol: różnica jest taka, że na TdF, Vuelcie i Giro korzystają ze wszystkiego co mają w kraju, ciągle szukają czegoś nowego, dodają szutry, bruki etc.

a na tdp jak w lesie obsranym gównem, co roku dokładnie to samo, premia górska drutex bukowina i elo, pora na cs'a. w
TdF, Giro, Vuelcie jakoś dużych zmian nie ma. ta sama górka z innej strony, jedna pominięta inna zgarnięta. Ale ogólnie to samo.


@jagodowy_krol: korwinizm kolarstwa xD

Ja wiem, że tour de Balon, że ciągle te same trasy(w tym roku już jednak nie), ale ja jakoś dalej pałam sympatią do tego wyścigu.


@Przemosz64: nie ma chyba nudniejszego wyścigu w kalendarzu. Nikt nie chce tu przyjeżdżać walczyć, zwycięzca często z dupy, proszenie
@Ogau: ciekawe czy w UAE też tak narzekają, "o nie, znowu Jebel Jeis i Jebel Hafet, znowu autostradę zamkną" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie racja mógłby ten wyścig być ciekawej zrobiony, ale czy jest dla kogo? Mocnych zawodników nie ma, bo wyścig jest ogorkiem czy wyścig jest ogórkiem, bo nie ma mocnych zawodnikow?

Z tras to na północny mogliby coś zrobić, aby pościgali się na wiatrach, później
Ogólnie racja mógłby ten wyścig być ciekawej zrobiony, ale czy jest dla kogo?


@Kexu: nie, nie ma. Róbmy rundy po Krakowie i Katowicach i będzie w pytę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau: chodziło mi o to, że w tym terminie jest Donostia San Sebastian oraz Vuelta Burgos.

Ale muszę przyznać, że w tym roku to mamy uznanych sprinterów
@Ogau: skończyło się śmiercią w 2019 roku:

https://sport.fakt.pl/inne-sporty/tragedia-na-tour-de-pologne-wyniki-sekcji-zwlok-bjorga-lambrechta/1kv0sv1

Generalnie pechowy wyścig, organizatorzy robią błędy, ponoć kolarze nie lubią przyjeżdżać bo słabo zorganizowane i Polacy niemili jak nie mówisz po polsku no i nawajżniejsze, pokłucili się z eurosportem, jak każdy Etap Tour czy Giro to pokazanie najładniejszych miejsc w danym kraju, tak że chce Ci się tam pojechać na rower, to jak w przypadku Tour de Polgone wyglada to słabo.
@lecho182: ta śmierć nie była z winy organizatorów. Czytaj ze zrozumieniem.

Chodzi o wypadek Jacobsena, którego skutki były tak poważne przez wieloletnie olewanie (a właściwie chwalenie się tym) niebezpieczeństwa, jakie stanowił finisz w Katowicach, zastosowanie najtańszych barierek, nieodpowiednie zabezpieczenie tych barierek. Sędzia, który zderzył się z Jacobsenem też raczej nie powinien się tam znaleźć.