Wpis z mikrobloga

Mirki, kolejne pytanie z zakresu wybór auta czyli po krótce "po ch** się pytasz, przejedź się sam" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Otóż na razie nie mam możliwości przejechania się sam, a chcę znać waszą opinię.

Volkswagen Golf VII Variant 1.5 TSI 150 KM
vs
Skoda Octavia IV Kombi 2.0 TSI 190 KM

Nawet pomijając silniki (wiadomo że 190 > 150), na coś zwracać uwagę? Octavia jest większa, co niekoniecznie mi pasuje.

#motoryzacja #volkswagen #skoda
  • 11
@bruhh: to jest ciekawa sprawa, bo w RSie nie ma 4x4, a w "cywilnym" Style jest 4x4.

Ja bym brał Style (tańsze, z 4x4). Traktuję to na zasadzie "jest, to fajnie, może trzy razy w życiu realnie się przyda w górach".

edit: Błąd, w RSie jest 245 koni bez 4x4. xD
@everybodykombinerki: rs nie ma 4x4 i to jest bez sensu, ze mocniejsze auto ktore powinno te 245hp kleic na 4 papcie ma naped jak #!$%@? na przod ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogolnie ten haldex az tak awaryjny nie jest, nie slyszalem o tym w sumie nigdy aby cos tam sie dzialo. Ot normalny, dolaczany naped 4x4. Wymieniac olej i bedzie smigal wedlug mnie. 190hp w kombiaku juz
@everybodykombinerki: Golf minimalnie lepiej wykończony, oba mają niewygodne fotele (na drętwiejącą dupę pomaga trochę "masaż", ktory polega na tym, że podparcie lędźwi jeździ w tą i z powrotem), fatalne prowadzenie, mielenie przodem.

Z takich ciekawszych rzeczy to w Golfie variancie sypała mi się co 5-10kkm zbieżność. Nie licząc Fiesty Mk3 z 1995 roku, był to też mój jedyny samochód, w którym musiałem regularnie dolewać olej i jedyny, do którego musiałem też