Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym wynajmem w Niemczech, jeśli mieszkanie na zdjęciach jest umeblowanie, jest ono też razem z wynajmem ? Jest to jakoś uregulowane prawnie ? Czasem są informacje co wchodzi w cenę a czasem nic. Tutaj jest akurat opisana Kuchnia, tylko co z resztą ? W ofertach w Niemczech jest pełno niespójności. Mieszkania "golasy" chodzą po 200-300euro, przeglądam oferty na prowincjach stąd całkiem dobre ceny.
#emigracja #niemcy
Pitu33 - Jak to jest z tym wynajmem w Niemczech, jeśli mieszkanie na zdjęciach jest u...

źródło: comment_1659025718YLtWwNoCksgwKav3c4H9Hh.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Pitu33: nie wiem co to za wiocha ale mimo wszystko tanio za takie mieszkanko. Btw. to są 2 pokoje + salon? czy w niemczech jest w ogloszeniach jak w polsce ze 2 pokoje już z salonem?
  • Odpowiedz
@Pitu33: z tego co słyszałem od znajomych to w większości są bez mebli, zdjęcia w ogłoszeniach robione po prostu gdy ktoś inny tam mieszkał. Najlepiej pytać właściciela ale szykuj się na to że będziesz musiał kupić własne.
  • Odpowiedz
@Pitu33: Ja #!$%@?, 650 euro za 2 pokojowe mieszkanie niedaleko Hanoweru, jak przyjmiemy średnia 3.5k euro na rękę to zostaje niecałe 3k euro na żarcie i na #!$%@?. Zakupy na miesiąc przypuszczam, ze kosztują z 250-300€.
U nas za mieszkanie niedaleko Wrocławia zapłacisz ~2k pln, przy zarobkach trochę dalej od większego miasta zostanie nam tysiąc złotych na wegetację jak #!$%@? robak
  • Odpowiedz
@rakujp XDD

Po pierwsze, to jakie 3.5 na rękę? 3.2k to średnia pensja w Niedersachsen brutto, to daje przy Stkl1 jakieś 2-2.100 na rękę.

We Wrocławiu jest to jakieś 6300 brutto, więc pewnie coś koło 4800 na rękę.

No i zakupy na miesiąc za 200 Euro to będzie dieta chocoszokowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JudeMason: w ogłoszeniu nic takiego nie widzę o Ablose, więc w sumie nie wiem jak to interpretować. O Meblach też ani słowa. Domyślam się jedynie że nie należą do mieszkania.
  • Odpowiedz
@Pitu33:

Ausstattung
Saniertes Bad inkl. Fußbodenheizung, Handtuchheizkörper und Waschmaschinenanschluss, Velux-Dachgeschossfenster mit elektrischen Außenjalousien sowie Außenjalousie an den bodentiefen Loggia-Fenstern. Der Parkplatz ist in den Mietkosten enthalten. Der Hausmeisterservice (z. B. Reinigung des Flurs sowie Schneeschippen) ist in den Nebenkosten enthalten.

Dostajesz to, reszta to cztery sciany, podloga i sufit. Czyli standardowo prysznic, kibel, zlew i reszta do umeblowania.
  • Odpowiedz