Wpis z mikrobloga

1959 + 1 = 1960

Tytuł: Dom zbrodni
Autor: Agatha Christie
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788327161147
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Moja przygoda z książkami Agathy Christie powoli się kończy. Nie wiem prawdę mówiąc jak mi ta książka umknęła. Co ciekawe zaczynając ją czytać znałam już zakończenie bo przez przypadek przeczytałam je na Wikipedii ()

Fabuła jest dość prosta:

Kiedy grecki milioner Arystydes Leonides zostaje otruty, podejrzenia padają na Brendę, młodą wdowę. Policja wszczyna śledztwo, ale wyprzedza ją o krok Josephine, wnuczka ofiary. Ta wścibska nastolatka uwielbia kryminały i… podsł#!$%@?! A trzeba uważnie słuchać, bo mordercy są próżni i lubią się chwalić.
Dom zbrodni jest wykładem na temat anatomii morderstwa, a przewrotne zakończenie i dziś może budzić sprzeciw. Nic dziwnego, że to jedna z ulubionych powieści Agathy Christie, która uważała, że „każdy jest zdolny do zbrodni”.


W rzeczywistości jest to jedna z ciekawszych książek od Christie. Jest lekko przewrotna, wodzi czytelnika za nos, a po skończeniu książki okazuje się, że wszystkie poszlaki były nam podane na tacy. O ile w innych kryminałach nie mam za bardzo problemu z odkryciem zakończenia tak jakoś w większości przypadków Pani Agatha mnie zaskakuje.

Podsumowując: solidny kryminał, klasyczna Agatha Christie - bardzo polecam!

PS. Te nowe wydania z Wydawnictwa Dolnośląskiego są wprost cudowne ()

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz Owieczka997 - 1959 + 1 = 1960

Tytuł: Dom zbrodni
Autor: Agatha Christie
Gatunek: kry...
źródło: comment_1659009660ewDQkMxQJNaeftfmSs5mYY.jpg
  • 5
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-08-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 224

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Mów mi Win (Harlan Coben)
2\. Więcej czerwieni (Katarzyna Puzyńska) - najnowsza recenzja usera faramka ★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
@hoszin:

Dom zbrodni
Morderstwo w Mezopotamii
Dziesięciu małych murzynków albo I nie było już nikogo jak jest teraz
Zabójstwo Rogera Ackroyda

Oczywiście jest jeszcze Morderstwo w Orient Experessie ale to zakładam, że każdy zna - bardzo fajna książka, nota bene moja pierwsza przeczytana książka od Christie.

Na pewno nie polecam serii z Tommym i Tuppence bo jest nudna i nieciekawa. Jedynie Tajemniczy przeciwnik jest godny polecenia.