Wpis z mikrobloga

Czy dobrze rozumiem, że opłaca mi się iść na wakacje i automatycznie sobie nadpłacać ale tylko o kwoty które teraz mi pobierają, powiedzmy 2k? Wiem, że przedłuży mi się okres kredytu do maksymalnie tych 8 miesięcy ale jak tak sprawdzałem to przy temacie nadpłat poruszane są jakieś ekstremalne przypadki typu "co gdy nadpłacimy 200k PLN w tym czasie" XD
#kredythipoteczny #wakacjekredytowe
  • 9
Zobacz ile w twojej racie jest spłaty kapitału a ile odsetek. Załóżmy, że jest 50/50. Bierzesz 8 miesięcy wakacji, wpłacasz to swoje 8x2k, więc jesteś 8 rat do przodu, bo spłacasz tylko kapitał.
@Immortale: W dwoch wariantach:
1. Spłata 200 k w „wakacje”
2. Spłata 200 k normalnie
Zyskamy tylko na kwocie ktora zwyczajowo przeznaczana jest na odsetki, w wakacje pomniejszy kapitał
@pokey: @wedrowycz: W tej chwili odsetki to praktycznie większość. Harmonogram mi się zmienił w okolicach marca i przed pandemią płaciłem ~1700PLN (~50odsetki / 50 kapitał), w trakcie pandemii 1400 (~50/50), a teraz ~2300 (80/20)
Dzięki wielkie za Wasz czas!
@Immortale: Najprościej, nie mowue ze najekonomiczniej bedzie jak skorzystasz z wakacji i nadpłacisz kredyt ratą a potem dalej bedziesz płacił wysokisc raty (mimo ze spadnie). Pod koniec przyszłego roku Twoja rata spadnie znacząco. Nie wiem ile bo nie znam szczegółów kredytu