Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czołem Mirasy, piszę przez anonimowe żeby uniknąć oskarżenia o jakiś lans, szpan czy tam cokolwiek.

W każdym razie jestem z rodzinka na wakacjach w Grecji w 4 gwiazdkowym hotelu all inclusive.

I jak to bywa w tych hotelach tak na prawdę nie wszystko jest all inclusive, trzeba dawać duże tipy żeby dostać więcej wódy do drinka, kieliszek a nie plastikowy kubek, czy lepsze piwo butelki a nie najgorszego sikacza w barze.

A że wziąłem sobie do poczytania "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" Dale Carnegi, postanowilem się pobawić zdobytą wiedzą.

1. Oczywiście szeroki uśmiech do każdego barmana / barmanki
2. każdego pytałem skąd jest, co robi poza sezonem itp itd
3. starałem się zapamiętać ich imiona
4. chwaliłem ich za ciężką pracę, dobre drinki, profesjonalizm,
5. zapamiętanie podstawowych zwrotów po grecku: czesc, dziękuje, proszę, jak się masz ...

moim zdaniwm absolutnym kluczem do sukcesu było zapamiętanie ich greckixh imion - cała reszta to tylko dodatek, niesamowite jakie wrażenie na ludziach robi zapamiętanie ich imienia!

efekt przeszedł wszystkie moje oczekiwania... po dwóch dniach, każdy mnie tu zna po imieniu i traktuje jak tych niiemckich geubasów co rzucają tipami na lewo i prawo... piwo zawsze w szklanym kuflu, nawet po zamknięciu, kiedy już sprzątają. W recepcji udało mi się załatwić parę rzeczy bez kolejki, zwracając się do recepcjonistek po imieniu.

I na koniec... Nie chodziło mi o wykorzystanie kogoś, raczej eksperyment socjologiczny więc jako że nie muszę już tipowac barmanów czy recepcjonistki, całą kasę przeznaczona na tipy zostawiam paniom sprzątającym - żaden barman się nie rozpłacze i nie wyściska cię za tipa 10E jak Pani Christina że stołówki czy dziewczyny sprzątające pokój... Coś pięknego!

#wygryw
#przegryw
#wakacje
#socjologia
#ludzie
#grecja
#turystyka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e0d32fc4d073d02feaa3c7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 4