Wpis z mikrobloga

@Nedvedek: to ja trochę odwrotnie mam, jako kibic Widzewa zawsze Wisłę Kraków darzyłem jakąś tam sympatią, za te mecze pucharowe kilkanaście lat temu, ale kiedy odgórnie karki i inne narkotykowe gangi zarządziły, że od teraz się Widzew z Wisłą mają lubić to mi trochę ta sympatia przeszła :D
@Nedvedek: od jakiegoś czasu liczę na coraz większe sukcesy Rakowa - super prowadzony klub.
Teraz dodatkowo liczę, że widzew będzie grał na poziomie top 5 ligi.
ja kibic legii
@Nedvedek: Jako fan najlepszego klubu Polski wróć Podlasia, sympatia do Lecha jest. No i z racji że obecnie studiuję w Warszawie to do Polonii(ucieszył mnie awans do II ligi bardzo). Nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krakremijakre: Troche podobna sytuacja do Legii, klub w XXI wieku ciągle wygrywał a nikt nie lubi tych co ciągle wygrywają oraz kłopotliwa przeszłość (patronat milicji w tym przypadku, w przypadku Legii wojskowy i płynące z niego benefity). Dodaj do tego otoczkę klubu miśka i fakt że ma popularnego lokalnego rywala a otrzymasz mieszankę powodującą że Wisła u wielu osób wzbudza negatywne emocje
@Nedvedek: co do pierwszego zgoda - Wisła lała wszystkich przez dekadę 4:0 i niską porażkę przed meczem w ciemno brali niemal wszyscy. To budzi niechęć.

Co do patronatu milicji to (poza paroma frustratami z Cracovii) moim zdaniem nikogo to nie rusza. Tym bardziej że w przeciwieństwie do Legii nic to Wiśle nie dało za PRL.

Miśka i bandytów wiślacy się pozbyli. W każdym razie problem teraz nie jest na pewno większy
@krakremijakre: misiek, sharksi czy milicja to tematy które źle wyglądają PRowo. Czy w innych klubach są ludzie pokroju miśka? Tak. Czy pozbyto się go z Wisły? tak. Czy była to głośna sprawa po której smród został w opinii publicznej do dzisiaj? Ja uważam że tak
@Nedvedek Nigdy Wisły nie lubiłem. Poza tym raczej mam neutralne odczucia. No może jeszcze Ruch, ale tutaj bardziej kibice niż sam klub. Za to zawsze jakoś sympatią darzyłem takie kluby jak bydgoskiego Zawiszę, Motor Lublin, Stilon Gorzów, ŁKS, warszawska Polonia, ale i Legia była ok. Od dziecka jestem kibicem Górnika i od zawsze lubiłem GKS Katowice co kiedyś raczej nie byłoby dobrze odbierane.