Wpis z mikrobloga

@FLAC: w garażu możesz pomajsterkować, trzymać auto,
ten sam, albo nawet niższy, metraż domu zawsze wygra z blokiem, przestrzeń działki i brak zjebow za ścianą przewyższa wszystko
  • Odpowiedz
taki dom 110 metrów ma też garaż w sobie co zabiera ci miejsce.


@FLAC: nikt nigdzie tak nie liczy, chyba tylko Ty

Normalny, standardowy dom ma te 120m2 użytkowych, czyli bez pomieszczeń gospodarczych
  • Odpowiedz
@Sckb: elektronika i hulajnogi elektryczne, lubię sobie po pracy wyskoczyć na miasto pojeździć sam albo ze znajomymi.
@Spitfire92: wokół domu to musisz przede wszystkim robić. A nawet jak tobie się nie chce to żonie się zachce żebyś ty porobił bo somsiedzi sobie fajne tuje zasadzili to my też musimy.
  • Odpowiedz
@pastibox:

Ale rynek pięknie brutalnie zweryfikuje takich inwestorów :) Poszukiwanie większego frajera od siebie w toku XD. Całe szczęście RPP i KNF zakończyła bal, bo jeszcze jakiś biedny człowiek by się na to zadłużył XD.


Już nawet #!$%@?ąc od tego obrazka to niesamowicie kisne z twojej
  • Odpowiedz
@konserwix: @konserwix: @kozackiBOHUN: @JuanPabloMarcelo:
Te ceny są na pierwszy rzut oka oderwane, ale w kwietniu 2021 zacząłem też pod lublinem budowę domu ze zdjęcia. Mi udało się prześlizgać po podwyżkach i budżet rozjechał się o jakieś 50k (parter 160mkw z garażem i gospodarczym, poddasze odizolowane, mogę zaadaptować), niemniej przy aktualnych cenach to nie byłoby 50k a jakieś 300 więcej. Ceny są wysokie i z
konradk1 - @konserwix: @konserwix: @kozackiBOHUN: @JuanPabloMarcelo: 
Te ceny są na ...

źródło: comment_1658906384mheQc4Dv2nDrTHZ1Cj7AoK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@konserwix: wykopki to najgorszy odpad ludzi, zarabiają minimalną albo wcale i myślą, że ceny mają się do nich dostosować. Cieszcie się, że możecie mieszkać u rodziców. Tyle kosztuje nieruchomość i się z tym pogódź. Milion dziś to jedna walka w MMA albo miesiąc pokazywania dupy na instagramie.
  • Odpowiedz
@konserwix: z domami to nie dość że po taniości budowane (kredyt tani) to jeszcze efekt boomu covidowego, gdzie każdy z klitki M2 w centrum miasta doszedł do wniosku, że jednak ogródek i przestrzeń to jest to. Po powrocie do normalności okazuje się, że jednak to nie wygląda jak na Instagramie i życie w dynamicznym miescie jest w pyte xD
  • Odpowiedz
@konradk1: działka 20a w 2019 120k, budowa z zakupem materiałów do wykończenia wnętrza (płytki, vinyl, armatura itp, ale wnętrze wykańczam sam) ok 600k. Budynek maksymalnie energooszczędny, pompa ciepła, fotowoltaika, oczyszczalnia.
  • Odpowiedz
@FLAC: po co np. rodzinie dwuosobowej dom 250 m2? Jakie pasje chcesz w takim realizować? Kręgle? Widzę jak moi rodzice od 10 lat mieszkają sami w takim, widzę jak moja szwagierka się bujała z budową takiego, nie wiadomo po co, teraz jest tam jeden wielki syf bo nie mogą tego ogarnąć. Ciężko utrzymać porządek, duża powierzchnia do ogrzania, większa pustka dookoła. Nawet dom 70m2 ma swoje zalety i dla wielu
  • Odpowiedz