Wpis z mikrobloga

#inflacja #oszczedzanie
#obligacje
Sluchajcie, ktore obligacje wykupic -lipcowe czy poczekac do sierpnia ?
Chodzi o 10 letnie edo. Sierpniowe daja +1٪ w skali roku - ale za to czekasz troche dluzej na okres indeksowany inflacja - a na tym nam najbardziej chyba zalezy xd

Jak wy to widzicie ?

1. Kupic lipcowe
2. Poczekac do 25 sierpnia na ewentualnie nowa oferte.
Jak nic nowego nie przedstawia, to pakowac sie i juz dluzej nie czekac bo szkoda czasu.

Co myslicie ?

Które?

  • Lipcowe 35.7% (10)
  • Poczekać do 25 sierpnia i już dluzej nie zwlekać. 64.3% (18)

Oddanych głosów: 28

  • 13
@Prawilniak: W przypadku EDO są tabele odsetkowe. Im później kupisz w danym miesiącu tym pierwszy procent jest mniejszy. Czyli jak jest 6% w skali roku, to kupując ostatniego dnia masz jakoś 5.5%, a później reszta leci jakbyś je kupił 1 dnia miesiąca. Nie wiem jak w tych krótszych to wygląda, czy okresy rozliczeniowe też są "przesunięte"
@Prawilniak: bo nie ma sensu czekac do 25 sierpnia. na EDO najlepiej jak najszybciej wpasc w okres inflacyjny, żeby mieć z tego jakiś konkretny zysk. A czekanie na wrzesniowe obligcje chyba nie ma sensu bo teraz RPP stóp nie podniesie (mają urlop) więc i obligacje pewnie zostaną na tych samych poziomach co w sierpniu.
@Prawilniak: Korekta mojej wypowiedzi, bo napisałem głupoty.
Nieważne kiedy kupisz daną obligację czy 1 lipca czy 30 lipca to za 10 lat odpowiednio 1 lipca i 30 lipca wyciągniesz tyle samo.
@Kexu: oki dzieki.
Lipcowych niestety nie jestem w stanie kupic, bo trzeba isc z tym do placowki pko, a jestem obecnie za granica. Myslalem, ze ogarne to przez internet xd
Owszem, zalozysz konto przez neta, ale musi byc ono w pelni zweryfikowane, aby kupic obligacje- a zrobisz to tylko w placowce.
Na dniach bede w Polsce, to kupie sierpniowe- nie bede juz czekal na lepsze oferty, bo tu nie ma czasu
@Wynoszony: Mam nowy dowód, ale nie mam e-dowodu.

W celu korzystania z serwisu w zakresie obligacji skarbowych niezbędne jest posiadanie zawartej z BM PKO Banku Polskiego Umowy o przyjmowanie lub przekazywanie zleceń nabycia i zbycia instrumentów finansowych do innego podmiotu w celu ich wykonania (Umowa PPZ).

Jeśli nie posiadasz Umowy PPZ, należy zawrzeć umowę ramową o współpracy a następnie Umowę PPZ.

Aby zawrzec umowe ramowa musze isc do placowki, przez neta