Wpis z mikrobloga

Może ktoś się orientuje: Licznik gazu "intergaz" jak na obrazku poniżej. Czy jest w nim jakieś miejsce, jakiś sposób - na zewnętrzne "magnetyczne zliczanie impulsów"?

W niektórych licznikach jest udokumentowane/wskazane "tu przyłóż czujnik/kontaktron - i co obrót przeskok najmniejszego kólka =0.01 m3 masz impuls/zmianę polaryzacji zwierającej kontaktron" - np w nowszych intergazach, od dołu z prawej strony. Ale mój to jakiś skansen przedpotopowy - ale może już miał magnes w ostatnim kółku wkładany?

#gaz #hydraulika #pgnig #licznikgazowyboners #inteligentnydom
hrumque - Może ktoś się orientuje: Licznik gazu "intergaz" jak na obrazku poniżej. Cz...

źródło: comment_16588686281LfvLtPq2aMX280uKMX9zx.jpg

Pobierz
  • 4
@wypokowy_expert: ja nie twierdzę, że on jest "przystosowany do odczytu zdalnego (zwłaszcza że ma metalową obudowę jak kloc), ale że może gdzieś coś jest magnetyczne, coś działa co da się prosto ...

Bo zachęcić gazowni do wymiany licznika na współcześniejszy - pewnie mi się nie uda. Ten "dopiero co" jakieś 5 lat temu mi wymienili i takiego trupka powiesili ;)
@hrumque: te nowsze się da, ale to pewnie wiesz. Ten zaś to przecież jakiś nieprodukowany już od dawna model, gdzieś z dna magazynu wyciągnięty, może z tym jakoś zawalcz? One były produkowane bodajże w latach 90tych, napisz pismo, że prosisz o wymianę przestarzałego modelu na współczesny, bowiem obawiasz się o poprawność jego wskazań, domagaj się dokumentów jego homologacji, czy co tam jest potrzebne, bądź upierdliwy po prostu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: ewentualnie możesz zainstalować podlicznik, nowy, swój prywatny. Tylko dochodzi koszt licznika plus gazownika. Ale zaleta taka, że możesz wtedy bez proszenia się podłączyć licznik impulsów - czasami mogą robić z tym problem.