Wpis z mikrobloga

@Shatter:
Wszystko jest ok jeśli zwrotu używa się w jakimś innym celu niż celowe atakowanie jednej grupy, żeby poróżnić populację. Jeśli ma mieć miejsce dyskusja, z której zostaną wyciągnięte jakieś wnioski i strony rozmawiają na cywilizowanym poziomie można by tak sobie 'fajnopolakować'. Ale to jest zawłaszczane przez półgłówków rzucających zwrot w każdej sytuacji, często nie mając pojęcia co dokładnie znaczy i w kogo celuje. Tylko po to, żeby zabolało.

Inny przykład
@Shatter: Rotfl. Według ruskich to żadnej wojny nie ma nawet od 2022 tylko operacja. Wojna wybuchła w 2014, kwestia jedynie jej skali. To, że zaczęła się jako hybrydowa i ruskim fortel się udał, część głupków się nie zorientowała pokazujesz właśnie swoim postem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@monkiusz: przecież ja mówię wyłącznie o formalnym jej wybuchu. To, że od 2014 ruscy walczą na Ukrainie jedt oczywiste, ale stan wojny jest od 2022
@Shatter: No nie, tak jak pisałem - "oficjalnie" to ruscy se twierdzą, że to dalej nie wojna tylko "operacja specjalna". Więc nie ma co przejmować się tym co tam se #!$%@?ą, ani powielać ich narracji i zgodnie z faktami uznać, że wybuch wojny to 2014.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@monkiusz: no dobrze, ale teraz ruscy wysyłają swoje wojska na Ukrainę nie na prośbę "republik" tylko po prostu.
Ja się jak najbadziej zgadzam, że tam wszystko zaczęło się w 2014 i wszyscy mieli na to wysrane, tylko technicznie, dla mnie, otwarta wojna wybuchła teraz i w sumie chyba każdy z nas ma rację, zależy jak chcesz to interpretować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaroslawt: Rosja potwierdziła tę swoją śmieszna operacje i wysyłają wojska na Ukrainę jako taką, a nie do "samozwańczych republik", czy jakkolwiek sobie by chcieli nazywać wschód Ukrainy
@Shatter: Przecież w 2014 nie było żadnych "samozwańczych republik" wszystkie wojska były wysyłane na terytorium Ukrainy i były to regularne oddziały w mundurach bez oznaczeń (tzw. zielone ludziki). Te tzw. republiki powstały w momencie kiedy okazało się, że więcej terytorium rosja zająć nie da rady w tej formule (przebierając swoich żołnierzy i ukrywając trupy przed własną opinią publiczną). Ogłaszanie takich "republik" jest typowym działaniem dla ruskich i dokładnie w ten sam