Wpis z mikrobloga

Mirki taka sytuacja

- Dzisiaj kilka alertów z BIK o próbie pozyskania kredytu na moje dane (nie ja składam wnioski),
- W BIK info, że powinienem zgłosić dowód jako zgubiony/skradziony
- Jutro mam samolot (w ramach UE), korzystam zawsze z dowodu (paszport out-of-date)

Czy na lotnisku będę miał problemy jeśli jutro posłuże się dowodem os. który dzisiaj zgłoszę jako zgubiony? Da się to jakoś rozwiązać? No i to samo w drugą stronę (za tydzień).

#prawo #lotnictwo #kredyt #banki #kiciochpyta
  • 16
@Bartezzzz: dowód muszę zastrzec w pierdyliardzie miejsc z tego co kumam (na .gov, na policji, w banku). Ale nie o to pytam - chodzi mi o sam fakt posłużenia się jutro dowodem który został zgłoszony jako zgubiony/skradziony.

@chemik_kieszyk: Wolałbym nie zacząć urlopu na dołku zamiast w miejscu docelowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Loty w ramach Schengen
@nappy: Agent odprawy na lotnisku nie zweryfikuje tego, czy dowód jest ważny czy nie, bo nie ma jak, ale gdyby zdarzyło ci się przekraczać granicę (np. lot poza strefę Schengen) to Straż Graniczna by cię nie przepuściła.


@chemik_kieszyk: trochę na to liczę, ale aż nie chce mi się wierzyć, że ich system nie wyświetli 'dowód skradziony' nigdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo tak to przecież można
@nappy: dowód możesz zastrzec online na stronie swojego banku, wtedy wszystkie próby wzięcia kredytu będą blokowane


O to się najmniej martwie (w BIK mam włączone blokowanie jakichkolwiek kredytów). Bardziej boli mnie fakt, że to są valid dane - pewnie pierdyliard rzeczy poza kredytami można tak ugrać...
@nappy: jest dokładnie tak, jak pisze @chemik_kieszyk kilka dni temu u mnie w pracy była taka sytuacja, że straż graniczna sprawdziła dowód na wylocie do UK i wisiał on w systemie jako nieaktywny, więc pasażer nie poleciał. w strefie Schengen na luzie, tam, gdzie jest głębszy wgląd w dokumenty przez SG to nie przejdzie.
@mogadishu: @chemik_kieszyk: ok, to na Waszą odpowiedzialność ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak co to będę wołał żebyście mnie ze sztumu wyciągali. Kurde jakoś głupio mi zadzwonić na lotnisko zapytać, czy puszczają z nieważnym dowodem xD
@mogadishu: spoko, podś#!$%@? takie tylko ;) Czyli co, w ramach Schengen na dowód kolekcjonerski też polecę? Czy mimo wszystko jakaś weryfikacja jest (fake/real)? Pytam już tylko z ciekawości, bo w sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
@nappy: ogólnie pracownicy handlingowi nie mają takiej możliwości żeby to zweryfikować, jeśli jednak ktoś byłby kumaty i się połapał, to miałbyś spory problem i zdecydowanie nie jest to legalne. na dowodzie w postaci elektronicznej też nie przekroczysz granicy, nawet w Schengen.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nappy: może twój bank szykuje dla ciebie propozycję kredytu. Jakiś miesiąc temu czytałem tu podobny wpis Mirka który dostał kilka alertów z tego powodu
@nappy no zastanów się OPie. Zgłaszasz swój dokument jako skradziony i następnego dnia chcesz to przedstawić pracownikowi SG jako dokument tożsamości któremu pokazuje się info że to skradziony dokument - co może pójść nie tak.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emesc:

co może pójść nie tak.

Nie dostanie kulki w łeb jako złodziej bo u nas rzadko strzelają do złodziei ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@emesc: wiesz, mając świadomość jak takie systemy działają wiem, że może być "lag" albo w ogóle olane jeśli to Schengen. Ale dzięki za sugestie "zastanowienia się", na to bym nie wpadł ( ͡° ͜ʖ ͡°)