Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki! #pytanie #pytaniedoeksperta
Może wy będziecie wiedzieć, może ktoś zna się trochę na prawie #prawo
Czy podczas leczenia #ortodoncja lekarz może zmienić ceny? Generalnie przed wizytą pacjent jest zapoznawany z planem leczenia i kosztami jakie może ponieść. Rozpisany jest cały plan, który później się podpisuje.Okazuje się, że ceny u ortodonty, do którego chodzę ponownie wzrosły. Na stronie internetowej dodali sobie adnotację, że obowiązują ceny z aktualnego cennika na stronie. Czy te ceny nie powinny obowiązywać nowych pacjentów, a nie stałych? Fora internetowe milczą w tej sprawie.
Ktoś coś?
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@olucjan: A masz kopię tego planu, który podpisałeś? Bo w sumie to wygląda na zawarcie umowy, więc jak tam nie ma zastrzeżenia odnośnie możliwej zamiany ceny, to niech sperdala, bo umowa wymaga aneksu.
@Adriian321 Mam oddzielną kartę z wycenami co i ile mnie wyniesie, ale nie jest ona podpisana bezpośrednio przez lekarza. Była dołączona dla mnie. U siebie w dokumentacji też mają drugi egzemplarz tej kartki. Kiedyś zwróciłam im uwagę na to jak podnieśli mi cenę za 1 element dodatkowy o 30zł i mówiłam, że w cenniku, który dostałam jest niższa. Wytłumaczyli się tym, że to jakiś z innego metalu element, jakiegoś lepszego i teraz
@darvd29 Nie rozmawiamy tu o podwyżkach wieku emerytalnego tylko o cenach u ortodonty. Jak nie jesteś prawnikiem albo nie znasz się na takich sprawach to nie musisz nic komentować, naprawdę. Poradzę sobie bez tego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@olucjan: Jak na swojej kopii nie masz zapisanych cen to nic nie zrobisz. Jak ja zaczynałem leczenie w 2019 to płaciłem 150 za wizyte a w 2021/2022 juz 200 a czasami 250. Ortodontka i tak troche zeszła z ceny bo mówiła, że nowi pacjenci płacą 300...
Zresztą nawet jak cos uda Ci się ugrać cenowo to doktorka moze na złość przedłużyć leczenie o kilka wizyt i finalnie i tak zapłacisz więcej.
@grzela52 Właśnie w tym rzecz, że mam osobną kartkę z cenami jakie oszacowane zostały podczas omawiania planu leczenia. Wszystkie koszta były rozpisane. Oni mają tą kartkę i ja, nie jest ona bezpośrednio w Planie leczenia, ale jest dołączona. Dlatego nie wiem jak na to patrzeć. Bo wydaje się to trochę bez sensu, skoro podczas planu leczenia omawia się wszystko i rozpisuje się dokładnie koszta, to jaki sens je rozpisywać skoro jednego dnia
@darvd29:

nie trzeba być prawnikiem, żeby wiedzieć, że życie tak nie działa


no właśnie widać, że nie jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@olucjan: jeśli jesteś w stanie wykazać stare ceny, to one powinny obowiazywać. wynika to choviażby z samej relacji przedsiębiorca-konsument.
@Karoleer: a to nie jest tak, ze ten kosztorys i tak robiony jest poglądowo? Robia ci go na podstawie aktualnych cen, malo gdzie masz zapisana stałą kwote leczenia(przynajmniej w tych lepszych, bo i tak maja wystarczajaco klientow)