Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 51
Trochę mnie w Asdzie #!$%@?ło dzisiaj. Co to już nie ma cebuli bliżej tylko ją trzeba ciągnąć z drugiego końca świata? Hiszpania, Niemcy, Polska takie drogie teraz?

Banany, pomarańcze czy jakieś kokosy rozumiem ale żeby cebulę z Nowej Zelandii ciągnąć? xD

#uk #jedzenie #cebula
MarianoaItaliano - Trochę mnie w Asdzie #!$%@?ło dzisiaj. Co to już nie ma cebuli bli...

źródło: comment_16587854177HmKUQDlIhzumLm5C7Og91.jpg

Pobierz
  • 26
@MarianoaItaliano: Nie znam się, ale się wypowiem: przy bardzo dużych zamówieniach taki interes ma sens, bo procentowy udział kosztu transportu maleje. Tym bardziej, że europejskie towary są już chyba obłożone cłem. Po drugie - nie jest wykluczone, że końcowy odbiorca dopłaca do interesu na nowozelandzkiej cebuli, aby mieć tani towar i przyciągnąć klienta po inne towary.
ale żeby cebulę z Nowej Zelandii ciągnąć?


@MarianoaItaliano: Na cebuli sie nie znam, za to kilka faktow, gdzie wiem w czym rzecz:
Avocado z Hipszanii jest najdrozsze z calego swiata, Peru czy Chile sa niekiedy dwukrotnie tansze (Afryka jest wykupowana przez holdingi z UK, wiec troche nie fair ich wrzucac do tego samego worka)
Zlote kiwi Zespri konkuruje z Wlochami, ale dumping cenowy i prawdziwa anarchia cenowa rozgrywa sie po stronie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MarianoaItaliano: to może być bardziej opłacalne, bo żeby ściągnąć 100 ton cebuli potrzebujesz 4 ciężarówek/kontenerów. Niech każda jedzie nawet za 1,5€/km, daje Ci to 6€/km. Z Kielc do Birmingham jest 1900km, czyli transport kosztuje 11400€+koszty odprawy celnej.
I teraz weźmy sobie pierwszy z brzegu większy kontenerowiec. Wchodzimy na https://www.marinetraffic.com/en/ais/details/ships/shipid:418466/mmsi:356330000/imo:9372470/vessel:MSC_KRYSTAL (serio, kompletnie przypadkowo wybrałem). Mamy tu statek o "pojemności"...5800 takich kontenerów z cebulą. Nie znam się na transporcie morskim, ale teraz zachowując