Wpis z mikrobloga

Do Woźnickiego nie dociera, że jest suspendowany, nie jest też nawet Salezjaninem. Bezprawnie udziela sakramentów sprawuje mszę, która jest niegodziwa.On nie rozumie, że go nie chcą, niech się przekwalifikuje. Ludzie czasem kilka razy w życiu zmieniają zawód, a on co robi? Czeka? Gdy przeniosą go do stanu świeckiego też będzie nosił sutannę?
#wroniecka9
  • 18
@Sylvie: ja bym go na początku skazala z tytułu Kodeksu Wykroczeń
Art. 61. [Przywłaszczenie stanowiska, tytułu, stopnia]
§ 1.
Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa,
podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Nie ma prawa nosić stroju zakonnego, tytułowania siebie ksiedzem, udzielania sakramentów.
@Lukasz88GW: jeszcze jest Kodeks Karny OBRAZA UCZUĆ RELIGIJNYCH (ART. 196)
Art. 196

Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

On obraża moje uczucia religijne i wielu osób, ponieważ obraża innych księży, wykorzystuje swoją "wladze" do nękania ludzi, wyśmiewa się z chorych i słabych i w zlym swietle stawia
@Sylvie: nie spodziewałbym się szybkiego efektu. Watykańskie tryby mielą bardzo powoli, a sprawa trafi do Kongregacji ds. Duchowieństwa lub Kongregacji Nauki Wiary (nie wiem która drogę formalną wybrali Salezjanie) do finalnego procedowania. Woźnicki będzie miał jeszcze przynajmniej raz możliwość wypowiedzenia się w swojej sprawie z czego pewnie skorzysta chociażby tylko po to, aby wydłużyć procedurę.
@Sylvie: Jeśli chodzi o kary kościelne, to nie-pan-tylko-ksiądz Misio pewnie będzie się powoływał na to, że jest przekonany, że obecna sytuacja w Kościele wymaga takich działań, co uwalnia go od kar kanonicznych - KPK 1323 (podobnie odnosił się abp. Lefebvre do ekskomuniki, którą go obłożono za święcenia biskupie bez zgody papieża).
Jeśli chodzi o prawo świeckie to nic mu z tego tytułu nie grozi, bo np. ks. Trytek, sedeprywacjonista przedstawia się
@majonez-grochen-troll: Dziękuję za odpowiedź, w prawiem koscielnym jestem laikiem, czyli nadal Woznicki będzie obrażał ludzi, kompromitował Kościół, wykłócał się z władzami, przysparzał policji dodatkowej pracy poprzez swoje bezsensowne interwencje, narażał wszystkich na dodatkowe koszty, prowokował. Szkoda mi tych Salezjan, ciezko pracują z trudną młodzieżą, pracują w szkole, a ten idiota ich niszczy.