Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym iść za rok na studia wojskowe. Może mi ktoś napisać jak takie studia wyglądają? Czytałem w internecie że nie ma się na nic czasu i praktcznie od 6 do 22 jest zapiernicz. A co z czasem wolnym np. na nauke? Kiedy mam się uczyć jak jest 16h dziennie zajęć? Czy na pierwszym roku leci się materiał od podstaw czy trzeba juz z jakąś wiedzą przyjść?
Czytałem też że się mieszka w koszarach, a co z wyjazdami do domu albo czy rodzina może odwiedzać na weekednach?

#studia #wojsko #awl #law #wat

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62de75ae045e8b982496db6a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Jest tak jak napisałeś. Nie ma czegoś takiego jak "wolny weekend". Może dostaniesz przepustkę, może nie. Jak się ktoś uprze to przez cały rok nie wyjdziesz z akademika. Ja akurat kończyłem cywilne na WAT, ale kolega-żołnierz mi opowiadał, że w sesji zimowej, przed egzaminami kazali chłopakom odśnieżać parking, a w kampanii wrześniowej grabić liście. Przeróżne akcje były.
PotężnaMarzycielka: Bardzo mało czasu na naukę, pokoje w 6 osób to standard, zdarza się więcej. I teraz musisz się w tym uczyć :) Nie przyswoisz wiedzy? Dostajesz 2(na studiach to 1) i w nagrodę nie masz przepustki na weekend, żebyś mógł się pilnie uczyć na jednostce :) w ekstremalnym przypadku nie zdasz sesji i 25k za rok do zapłaty :) takie cos też się zdarza. Przepustki w tygodniu? Raczej żeby wyjść
@AnonimoweMirkoWyznania: wszystko zależy gdzie chcesz iść. Każda uczelnia to inna historia i inne miejsca bytowe. Zaczynając od samego spania po służbę tam. Z tymi 16h zajęć to trochę przesada, może na pierwszym roku jest #!$%@? bo musisz trochę przerobić tych zajęć ale później to się stopniowo zmniejsza.
Jeśli dobrze gospodarujesz czasem i nie myślisz tylko o tym jak tutaj po zajęciach się nawalić w trupa to spokojnie znajdziesz czas na naukę.