Wpis z mikrobloga

Mirki jak sobie ulżyć na zejściu z leków.
2 tygodnie a ja dostaje ataków paniki i lekkiej derealizacji, #!$%@? chemia w mózgu. Nie wiem czy to już nawrót czy po prostu zejście z dropsów i aż tak mocno zmienia się chemia.
Jestem rozdarty jak sosna w ludziach bezdomnych XD
Czekać czy wskakiwać na kolejną kuracje ehhh, #!$%@? nerwica…
#nerwica #nerwicalekowa #depresja #ssri #psychiatria
  • 6
@G0w0rek: zmniejszać dawkę powoli. albo nawet bardzo powoli i odstawiać np na przestrzeni 1-2 miesięcy.

na ataki paniki można brać inny lek na czas odstawiania, pierwsze co przychodzi do głowy to długodziałajace benzo albo pregabalina (ale ona może nasilić deralizację w moim doświadczeniu).
@10129: tylko największym problemem jest to, że od dwóch tygodni jestem już na 0.
I dosłownie kilka dni temu zaczęły się jakieś dziwne ataki paniki i dd, stąd moje obawy czy zejście się przyjęło :/
@G0w0rek: ale mogłeś schodzić za szybko.

jaki lek? fluoksetyna mogła dopiero teraz np zacząć dawać objawy odstawienne bo bardzo długo się utrzymuje w organizmie.

mi się stabilizowało ok 2 miesięcy po odstawieniu dopiero, ale u każdego jest inaczej. Możliwe, że nie jesteś wyleczony i to zaburzenie które leczyłeś. Czasem te leki trzeba brać do śmierci xd
@10129: no właśnie na ostatnie dwa tygodnie brania przeszedłem na fluo, żeby zminimalizować dramatycznie zejście z wenlafalsyny.
Czyli miną już lekko ponad dwa tygodnie bez fluo.