Wpis z mikrobloga

@SkrytyZolw: Skoro jesteś dentystą, to właśnie może Ty mi odpowiesz co to znaczy "specjalnie dobrany"? Usłyszałem takie słowa, stąd pytam. Ja nici używam sporadycznie, chyba powinienem częściej. Mógłbym to robić, ale zastanawiam się czy używanie szczoteczek międzyzębowych jest konieczne i czy nie jest to wydatek nad wyrost? Po prostu przyszedłem do dentysty w celu sprawdzenia stanu uzębienia i nikt mnie nie pytał czy używam nici, tylko dostałem od razu takie zalecenie.
@ZasilaczKomputerowy:

Skoro jesteś dentystą, to właśnie może Ty mi odpowiesz co to znaczy "specjalnie dobrany"?


Sama jestem ciekawa co Pani Doktor miała na myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Są różne rozmiary szczoteczek międzyzębowych i tyle.

Ja nici używam sporadycznie, chyba powinienem częściej


Czyli można powiedzieć, że nie czyścisz całych zębów tylko część. Szczoteczka nie dociera do przestrzeni międzyzębowych, robi to tylko nić. Zatem zdecydowanie powinieneś robić to
Szczoteczki międzyzębowe są dobrym wyborem dla osób z dużymi przestrzeniami pomiędzy zębami


@SkrytyZolw: dobra to mnie uspokoiłaś, bo takowe posiadam. W sensie mam dość szeroka szczękę i te zęby mają sporo przestrzeni. Może dlatego odrazu zaleciła międzyzębową.

A to sprzedają je na miejscu? Po ile?


@SkrytyZolw: no właśnie nie wiem, ale w planie leczenia mam jako temat pierwszej wizyty dopasowanie tych szczoteczek. Nie wiem czy jest to na tyle skomplikowane
@ZasilaczKomputerowy:

ale w planie leczenia mam jako temat pierwszej wizyty dopasowanie tych szczoteczek


Wuuuut? :D Na ile wyceniona jest ta wizyta w planie? A higienizację miałeś, z higienistką? Może to chodzi o instruktaż higieny. Ja bym Cię tam wysłała z czystej ciekawości o co chodzi xD dobranie rozmiaru szczoteczki zajmuje od 3 do 5 sekund.