Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam 70mai A500s z hardware kitem i ostatnio miałem z nią dziwny problem. Okazało się, że po 2 tygodniowym postoju na parkingu lotniskowym nie mogłem odpalić auta (akumulator padł). Z kamerką nie miałem żadnych problemów od ~ roku. Jak się okazało po historii nagrań kamera nagrywała jeszcze ok 5 dób po zgaszeniu samochodu. I nie były to nagrania emergency czy parkingowe, normalne nagrania z trasy. Więc musiał wydarzyć się jakiś dziwny bug, że kamerka nie przestała nagrywać lub zaczęła nagrywać jak auto było już zaparkowane, a hardware kit najprawdopodobniej nie odciął zasilania po spadku napięcia poniżej tych 11.4V. Czy ma ktoś jakiś pomysł co mogło się wydarzyć oraz jak to mogę naprawić.
Dodam, że ostatnio podczas jazdy zdarza się, że kamerka się zrestartuje z nieznanych mi przyczyn.
Uprzedzając pytania kamerka jest dobrze podłączona, hardware kit też.

#70mai #dashcam #motoryzacja
giebeka - Mam 70mai A500s z hardware kitem i ostatnio miałem z nią dziwny problem. Ok...

źródło: comment_1658743033cQyEQyC8WXsHd4CrXWkJ1o.jpg

Pobierz
  • 7
@giebeka: no to akumulator zajechany już fest, pytanie jakie było wcześniej, może było 11,9 a, ze akumulator już był słaby, to trzymał napięcie ale nie daje prądu rozruchowego na starcie jaki wymaga auto.

Można spróbować podłączyć go do ładowania na niskim prądzie, na tydzień, moze uda się odsiarczyć go, ale raczej mała szansa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Akuku69: Akumulator ma swoje lata, więc tak jak mówisz jest już zajechany. Ale druga sprawa jest taka, że hardware kit nie odciął zasilania. Właśnie siedzę w aucie po 30min od zgaszenia i włączyłem kamerkę nie przekręcając kluczyka (pomimo, że tego, że napięcia na przewodzie ACC nie ma). Podłącze kabel zasilania tam gdzie ACC i wyłączę tryb parkingowy, bo nie mogę sobie pozwolić na takie akcje w przyszłości.