Wpis z mikrobloga

@jonasz787: yato bardzo spoko do amatorki - sam używam któryś rok i nie narzekam. ważne, żeby był pełny zestaw kluczy imbusowych (ale przyda się też osobny zestaw z długimi ampulami, bo czasami nie da się sięgnąć nasadką i trzeba kombinować) oraz torxy. Klucze płaskie kup sobie osobno.
@jonasz787: zerknij czy jest jakiś podręcznik z gatunku "sam naprawiam" albo Haynes repair guide do tego modelu. Takie publikacje mają najczęściej wykaz potrzebnych narzędzi (klucze wraz z rozmiarami etc) I potem kompletuj. Zestawy uniwersalne są.spoko, ja mam dwa od Yato, trochę specjalistycznych kluczy od innych producentów, ale to już jakieś konkretne rzeczy pod konkretne roboty.
@jonasz787: Zawodowo mam i miałem styczność z narzędziami wysokich lotów, prywatnie korzystam z tego, co aktualnie kupię najtaniej na promocji w marketach. Ostatnio w Auchan dorwałem zestaw Drela za 100zł https://www.leroymerlin.pl/narzedzia-reczne/klucze-reczne/klucze-plasko-oczkowe-oczkowe/zestaw-kluczy-nasadowych-1-4-1-2-72-szt-drel,p439744,l2626.html

i są na prawdę spoko. Zarobkowo z nich nie będę korzystał, jedynie amatorsko. Pamiętaj, że możesz się napalić na porządne narzędzia, wydać kupę kasy i użyjesz ich max raz do roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda
@jonasz787: Do takich amatorskich serwisów raz-dwa razy do roku, wystarczy Ci tak naprawdę zwykła marketówa. Zanim zacząłem się zaopatrywać w lepszy sprzęt, ładnych parę lat serwisy motocykli i samochodów obskakiwałem zestawem z Lidla, mam go do tej pory swoją drogą, korzysta z niego teraz głównie tata, ale nadal mimo wszystko nie chce się zajechać.

Z takich fajnych cena-jakość, zobacz sobie Honitona i Hogerta, do tego dynamometr 10-60 niuta, jakiś prosty zestaw