Wpis z mikrobloga

Witam.
Po wielu latach korzystania z portalu, postanowiłem ubogacić was, o swoją wiedzę. Pierwszy mój wpis, ale może ktoś będzie chciał coś się dowiedzieć, jak wygląda praca w Holandii. Mogę zrobić z wami AMA.

Mówimy tutaj o kwestiach że strony agencji... Jak traktujemy pracowników, jakie są ich prawa, co mogą, a czego nie. Również co my możemy, czego nie;)

Od lat zajmuje się branżą pracy tymczasowej w Holandii.
Pracuje jak manager w agencji pracy będącej w Top10 w Benelux.
Jeśli ciekawi was:
- jak traktujemy pracowników
- jak na prawdę wygląda praca w Holandii, kwestie prawne.
- jakie są prawa pracownika w NL, co można a co nie.
- jak rynek pracy traktuje Polaków i inne narodowości
- jak postrzegamy Polaków w Holandi

Dajcie znać!
Wielu z was pracuje w NL, znam prawo pracy, mogę odpowiedzieć na wiele pytań.
Jak będzie duży odzew i odpowiednią ilością chętnych to zrobię dla was AMA.
Proszę, jak chcecie coś wiedzieć, dawajcie plusy, jak będzie dużo to ustalimy termin AMA.

Pozdrawiam.
  • 10
Niestety nie mogę dodać już tagów, brak możliwości edycji.
Jeśli uda się zrobić AMA to wtedy dodam odpowiednie tagi do swojego wpisu.
@maein szczerze mówiąc mam małą wiedze na temat Manpower. Są w czołówce ale mimo kontaktów w branży nikogo z tej agencji nie znam. We wpisie bardziej chodziło mi o ogólne informacje o rynku pracy i agencjach. Mówię o kwestiach prawnych i tym jak wygląda rynek pracy w NL.

Niestety nie mogę Ci tutaj pomóc;(
@ejenes no cóż dokładnie nie powiem..., ale, łatwo policzyć, zarabiam średnia wypłatę w NL (sprawdź na google) oraz dostaje bonus raz w roku, który wynosi 5% dochodu netto (nie mylić z przychodem) mojego zespołu. To robi robotę ;)

Spodziewałem się raczej pytań o to ile pracownicy zarabiają;)
@maein cześć, proszę wybaczyć pozna odpowiedź, brak czasu...

Tak jest taka możliwość. Zatrudniamy nie tylko pracowników do produkcji i logistyki ale także ludzi do biur. Niestety bardzo często wymogiem jest język Niderlandzki w pracach biurowych, HR.

Co do IT, agencje pracy również rekrutują na takie stanowiska osoby bez języka niderlandzkiego bo często pracują tutaj ludzie z całego świata.

Dobrze jest, co sam polecam próbować kontaktować się bezpośrednio z pracodawcami pomijając agencje. Na